w
googluj

EmEditor Professional 24.3.0


EmEditor Professional to rozbudowany edytor tekstu kierowany do wszystkich osób związanych z pisaniem kodu: programistów, twórców stron internetowych, administratorów baz danych i innych osób na co dzień edytujących oprogramowanie. Oferuje mnóstwo rozwiązań przydatnych przede wszystkim w tych dziedzinach, począwszy od, oczywistego w tym przypadku, kolorowania składni wielu języków programowania, rozbudowanego wyszukiwania, wygodnych narzędzi edycyjnych, na zaawansowanej obsłudze systemowego schowka skończywszy.

Do aplikacji dostępnych jest wiele wtyczek, dzięki którym jej funkcjonalność można dodatkowo rozszerzyć, na przykład o autouzupełnianie tekstu w czasie pisania lub możliwość dzielenia się fragmentami kodu z innymi jego współtwórcami poprzez wbudowany kanał komunikacyjny. Nie należy jednak zapominać, że nawet bez wspomnianych dodatków, program oferuje jedno z najbardziej konfigurowalnych środowisk wśród powszechnie znanych edytorów. Na liście opcji znajdziemy między innymi możliwość łączenia kilku plików w jeden, obsługę makr, otwieranie ogromnych wręcz, 248GB plików (funkcja kierowana przede wszystkim do administratorów baz danych), rozmaite funkcje sortowania, np. z uwzględnieniem ilości znaków w jednej linii dokumentu, czy też działania na wyrażeniach regularnych i porównywanie dokumentów.

Warto dodać, iż całość opakowana została w czytelny, ale raczej mało nowoczesny interfejs, co akurat w tym przypadku może być zaletą - program nie ma być atrakcyjny dla „przeciętnego” użytkownika komputera, ale powinien sprawdzać się jako praktyczne narzędzie pracy dla zawodowców. A w tej sytuacji przejrzystość obsługi jest dużo istotniejsza od jej atrakcyjności wizualnej, szczególnie na polu oprogramowania dla osób związanych z informatyką, gdzie często króluje komunikacja poprzez interfejsy tekstowe.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
EmEditor ProfessionalEmEditor Professional 24.3.0
Wersja stabilna 32-bitowa
64.1 MB | 2024-06-13
EmEditor Professional 24.3.0
Wersja stabilna 64-bitowa
70.5 MB | 2024-06-13

Ilość pobrań: 490 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
EmEditor Professional