w
googluj
pl

Franz 5.9.2


Franz – komunikator internetowy pozwalający na korzystanie z wielu polarnych serwisów, w tym między innymi Slack, WhatsApp, WeChat, HipChat, Facebook Messenger, Telegram, Google Hangouts, GroupMe czy też Skype. Charakteryzuje się świetnym interfejsem i wygodną obsługą okienek serwisów w formie kart, dzięki czemu przełączanie się pomiędzy różnymi usługami i rozmowami jest naprawdę szybkie. Dzięki licznym opcjom i ujednoliconemu interfejsowi, jest to jednak z ciekawszych propozycji dla wszystkich użytkowników, którzy czy to z racji zawodowych, czy też prywatnych upodobań, korzystają jednocześnie z wielu komunikatorów, a chcą uniknąć konieczności uruchamiania jednocześnie wielu aplikacji.

Obsługa programu jest przy tym bardzo prosta i z pewnością nie będzie stanowić wyzwania dla użytkowników, którzy już wcześniej mieli styczność z podobnym oprogramowanie, ale nawet całkowici nowicjusze poradzą sobie bez większych przeszkód. Zdecydowanie pomocny na tym etapie jest język polski, który stosowany jest automatycznie, więc towarzyszy nam w interfejsie od pierwszych chwil korzystania z aplikacji. Aby skonfigurować działanie wystarczy dodać nowy serwis, z którego usług chcemy skorzystać. Będzie się to ostatecznie wiązało z koniecznością zalogowania na nasze konto użytkownika, a ten etap możliwe, że będzie wymagał potwierdzenia tego typu operacji bezpośrednio w danym serwisie poprzez stronę internetową. Zdarza się, że usługodawcy blokują tego typu dostęp z aplikacji trzecich – w tym przypadku z opisywanego Franz – jednak wystarczy tylko zezwolić na tego typu działanie bezpośrednio w ustawieniach naszego profilu. Szczegółów w tym zakresie najlepiej będzie szukać w sekcjach pomocy konkretnych dostawców, np. Facebooka, czy Google w przypadku Hangouts.

Warto zwrócić uwagę na kilka ustawień w programie. Domyślnie aplikacja automatycznie uruchomi się wraz ze startem komputera i pozostanie uruchomiona w tle (o czym informuje jej ikona na pasku zadań), nawet jeśli przypadkiem zamkniemy okno programu. W przypadku komunikatora tego typu zachowanie jest w większości przypadków pożądane, jednak warto odnotować, iż opcje umożliwiają nam w tym przypadku wyłączenie obydwu z tych zachowań.

Uwaga!
Pierwsze uruchomienie programu jest poprzedzone jego instalacją (bez komunikatów z tym związanych).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FranzFranz 5.9.2
Wersja stabilna
147 MB | 2022-04-19

Ilość pobrań: 481 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Franz