w
googluj
pl

WhatsApp 2.2326.10.0


WhatsApp – pulpitowy klient komunikatora o tej samej nazwie; zyskującego na popularności rozwiązania działającego międzyplatformowo. Jest to aplikacja przeglądająca naszą bazę kontaktów z numerami telefonów komórkowych, jednak wykorzystywane są one jedynie jako identyfikatory użytkowników, przez co po instalacji automatycznie widzimy na liście kontaktów znajomych, którzy korzystają z tego rozwiązania. Za samo przesyłanie wiadomości nie są pobierane opłaty (w tym zakresie program działa dokładnie tak samo jak choćby Messenger z Facebooka, GaduGadu czy Skype, wykorzystując jedynie transmisję danych). Program powstał z myślą o ujednoliceniu sposobu komunikacji pomiędzy osobami korzystającymi na co dzień z telefonów (i komputerów) opartych o różne systemy operacyjne, stąd rozbudowana lista dostępnych instalatorów wersji mobilnych (szczegóły w sekcji Uwaga).

Obsługa jest bardzo prosta, co wynika zarówno z ogólnej prostoty całego rozwiązania, jak i świetnie zorganizowanego interfejsu, w którym obecny jest minimalizm, płynne animacje i wygodne wysuwane panele. Na tym polu program bez dwóch zdań zyskuje najwyższe noty, szczególnie, że choćby kolorystykę okienek można dowolnie zmieniać w szerokim zakresie. Podobnie jest ze sposobem otrzymywania powiadomień oraz automatycznym logowaniem użytkownika do aplikacji przy uruchamianiu komputera – wszystkie te elementy skontrolować można w ustawieniach.

Podczas rozmowy, na ekranie widoczne jest duże okienko konwersacji. Poza wiadomościami, przesyłać można ikony Emoji, zdjęcia i filmy, a także inne multimedia. Nieco zagmatwany, choć z drugiej strony co najwyżej czasochłonny, a nie trudny wydaje się proces pierwszego uruchomienia programu i zakładania konta. W tym celu niezbędne jest zainstalowanie programu na smartfonie, następnie podanie numeru telefonu, który zostanie zweryfikowany SMS-em, a na końcu zeskanowanie kodu QR wyświetlanego na ekranie komputera. Od tego momentu nasze dane są zsynchronizowane i można bez ograniczeń korzystać z aplikacji.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android, iOS, Windows Phone oraz BlackBerry.

Wymagania!
• Aby korzystać z programu, niezbędne jest posiadanie jego mobilnej wersji i stworzenie w niej konta użytkownika.
• Aplikacja stale synchronizuje dane ze swoją komórkową odmianą, więc należy liczyć się ze zużyciem pakietu internetowego w naszym telefonie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (22 głosów)

Strefa Download programu
WhatsAppWhatsApp 2.2326.10.0
Wersja stabilna 32-bitowa
120 MB | 2023-06-23
WhatsApp 2.2326.10.0
Wersja stabilna 64-bitowa
156 MB | 2023-06-23

Ilość pobrań: 5545 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 27

Komentarze (0)
WhatsApp