w
googluj
pl

TeamViewer 15.54.6


TeamViewer to program pozwalający na zdalne zarządzanie komputerami i urządzeniami mobilnymi, jak również na zdalne prowadzenie bądź korzystanie z meetingów online, dostępnych w formie konferencji lub prywatnych rozmów wideo/audio oraz prezentacji. TeamViewer jest w stanie nawiązywać wiele sesji kontroli zdalnej/meetingów jednocześnie, kolejne urządzenia zdalne są obsługiwane w osobnych kartach programu. Po zainstalowaniu TeamViewer na komputerze lokalnym oraz sprzęcie zdalnym, możemy w pełni kontrolować odległe urządzenie z poziomu naszego PC (za pomocą Internetu lub sieci LAN). W oknie TeamViewer wyświetlany jest wirtualny ekran zdalnego komputera/urządzenia mobilnego, pozwalający na korzystanie z niemal wszystkich funkcji tego sprzętu, prawie tak, jakby był on dostępny fizycznie tuż obok nas. Kontrola jest możliwa również w drugą stronę (ale nie w tej samej sesji nawiązanej pomiędzy dwoma urządzeniami), czyli zdalny użytkownik jest w stanie np. zarządzać naszym lokalnym PC. Funkcja ta jest dostępna tylko w pełnej wersji TeamViewer przeznaczonej dla komputerów lub w niektórych wersjach programu przygotowanych dla urządzeń mobilnych z systemami Android, iOS oraz BlackBerry OS. Wersje klienckie TeamViewer (QuickSupport oraz Host) mogą być jedynie kontrolowane zdalnie, z ich poziomu zarządzanie na odległość wybranym sprzętem nie jest możliwe.

Stronę kontrolującą wybiera się według prostej zasady. Jeżeli to my nawiążemy połączenie, wtedy nasz PC będzie tym zarządzającym. Kiedy to zdalny sprzęt stworzy połączenie z naszym komputerem, wówczas nastąpi sytuacja odwrotna. Nawiązanie połączenia wymaga podania numeru ID zdalnego komputera/urządzenia mobilnego, a także wygenerowanego/ustalonego na nim hasła. Podanie hasła nie jest wymagane podczas tworzenia połączeń z urządzeniami mobilnymi z systemem Android (w nich trzeba wyrazić zgodę na kontrolę zdalną). Numer ID i hasło są zawsze wyświetlane w oknie każdej lokalnej instancji TeamViewer – dane te podajemy wybranej, zaufanej osobie, dzięki czemu może ona uzyskać kontrolę zdalną nad naszym komputerem. Program oferuje również kolejkę zadań serwisowych oraz listę kontaktów, do której łatwo wprowadzimy komputery i urządzenia mobilne często współdzielące z nami ekran. Poza tym warto dodać, że oprogramowanie pozwala na przypisanie komputerów i innych urządzeń do naszego konta TeamViewer (wymagane jest podanie danych uwierzytelniających konta na każdym urządzeniu). W webaplikacji TeamViewer Managment Console możemy m.in. zarządzać listą przypisanych urządzeń i kolejką zadań serwisowych, czatować z użytkownikami urządzeń, nawiązywać połączenia z urządzeniami (również w trybie nienadzorowanym przez użytkownika sprzętu zdalnego), a także korzystać z biznesowych, płatnych funkcji oprogramowania.

Na zasadach zbliżonych do podanych wcześniej reguł nawiązywania połączeń, możliwe jest organizowanie meetingów (w formie rozmów czy konferencji wideo/audio albo prezentacji), jak również branie w nich udziału. Niezależnie od tego, czy akurat używamy trybu zarządzania zdalnego, czy też trybu meetingu, będziemy w stanie prowadzić czat albo rozmowę wideo/audio ze zdalnym użytkownikiem, jak również korzystać z narzędzi odpowiedzialnych za tworzenie różnych elementów prezentacji na ekranie zdalnego PC. Poza tym TeamViewer oferuje funkcje tworzenia zrzutów ekranu zdalnego urządzenia, a także przesyłania plików oraz danych schowka systemowego pomiędzy urządzeniem lokalnym a zdalnym. Na pewno warto jeszcze wspomnieć o funkcjach TeamViewer związanych z rejestrowaniem i logowaniem sesji. Niestety, nie wszystkie wymienione możliwości są dostępne w wypadku zdalnego kontrolowania urządzeń mobilnych (przynajmniej w chwili tworzenia opisu).

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo danych, w trakcie korzystania z TeamViewer są one chronione m.in. przy użyciu wymiany kluczy publicznych i prywatnych RSA oraz szyfrowania sesji za pomocą algorytmu AES 256-bit. Ochrona działa także dla protokołu HTTPS/SSL. Program pozwala również na nawiązywanie połączeń poprzez VPN.

Interfejs graficzny TeamViewer jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Program cechuje się dużą intuicyjnością obsługi i mniej doświadczeni użytkownicy nie będą mieć problemów z opanowaniem jego podstawowych funkcji. W witrynie producenta zamieszczono zestaw instrukcji oraz samouczków wideo. W chwili tworzenia opisu TeamViewer jest dostępny w różnych wydaniach, przygotowanych m.in. dla systemów Windows, Mac OS X, Linux, Chrome OS, iOS, Android, Windows RT, Windows Phone 8, BlackBerry OS.

Ograniczenia!
Jeżeli korzystamy z programu w celach niekomercyjnych, jest on darmowy. W przeciwnym razie należy zakupić odpowiednią licencję za pośrednictwem witryny producenta. Nie jest do końca jasne (brak informacji producenta) na ile jednoczesnych sesji kontroli zdalnej/meetingów możemy sobie pozwolić w wypadku użytkowania programu na darmowej licencji.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (96 głosów)

Strefa Download programu
TeamViewerTeamViewer 15.54.6
Wersja stabilna
72.3 MB | 2024-06-11
przejdź
TeamViewer Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji
przejdź TeamViewer dla Android

Ilość pobrań: 56580 | W tym miesiącu: 32 | W poprzednim miesiącu: 48

Komentarze (10)
TeamViewer
avatararrow
~greg | 2017.01.29 12:23
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ja niedawno przestawił się uwolnić AEROADMIN i wygląda dobrze.
Możesz zrobić to samo, jak tylko spróbować.
Mam nadzieję że to pomoże
TeamViewer 12.0.72365
avatararrow
~therealjorge | 2017.01.13 13:40
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
TV jest wielki, ale nie każdy budżet IT może uzasadnić ich ceny.

Przeszedłem do AEROADMIN i bardzo z niego zadowolony. Wygląda na to uwolnienie TV initital ale obejmuje prawie wszystkie moje potrzeby w zdalnym pulpicie.

Płatne licencji zaczynają się od 59 dolarów rocznie.
TeamViewer 12.0.72365
avatararrow
~k | 2016.05.14 15:39
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
błąd przy instalacji programu. najnowsza wersja czyli ta.
TeamViewer 11.0.59518
avatararrow
X-Ray70 | 2015.03.19 18:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dostępna jest aktualizacja do wersji 10.0.40386.
TeamViewer 10.0.39052
avatararrow
liseGGaming | 2015.03.10 12:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
TeamViewer 10.0.39052
Windows 8.1 liseGGaming Edition

+ Działa bez problemu.
+ Nie zauważyłem minusów. :)

-+-+-+-+-+-+-+-+
Ocena: 10/10
-+-+-+-+-+-+-+-+
TeamViewer 10.0.39052
avatararrow
~patryk | 2013.12.16 21:33
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
witam mam pytanie zainstalowalem dany program na komputerze ale chcialbym monitorowac swoj komputer za pomoca telefonu jak mam to zrobic?
TeamViewer 9.0.24848
avatararrow
~Janek | 2013.03.16 20:54
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jeżeli chcę pomóc mojej dziewczynie, bo nie umie czegoś zrobić na kompie, a ona ma neostradę gdzie adres IP często się zmienia to jestem skazany na TeamViewer.


TeamViewer 8.0.17396
avatararrow
~X-Ray | 2013.02.27 20:52
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak sami widzicie - nie ma nic za darmo! Skoro do prywatnego użytku jest free to producent...nas "monitoruje" Nic naprawdę za darmo.
TeamViewer 8.0.17292
avatararrow
~Andrzej | 2011.12.15 10:34
22 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Czy wiecie, że Team Viewer umożliwia producentowi monitorowanie klientów tego programu? On działa na podobnej zasadzie jak GG, tzn. połączenia idą przez serwer Team Viewer a nie bezpośrednio po adresie IP jak w VNC czy Radmin. Zresztą gdy rozmawiałem z hot line Team Viewera na temat licencjonowania, miła pani powiedziała, że nie muszę się tym przejmować różnicą między licencją do użytku prywatnego i firmowego, bo oni (Team Viewer) i tak będą wiedzieli, że ktoś zaczyna używać tego do celów komercyjnych i zablokują mu pracę programu !!! Jawnie przyznała się, że szpiegują użytkowników i śledzą ich działania. Jeśli połączenie jest szyfrowane (można nawet zbudować coś na kształt VPNa, ale przy pomocy sterownika dostarczanego przez nich) to i tak klucze szyfrujące dają oni, więc odszyfrowanie transmisji jest błahostką. To jakiś absurd. Jak można używać w firmie takiego szajsu?
avatararrow
~ja | 2010.02.14 22:27
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
bardzo przydatny program gdy chcemy pomóc drugiej osobie a ona jest za daleko aby tam pójść. Sterowanie komputerem znajomych przez ten program to idealne rozwiązanie dla tych zadań.