w
googluj

Comodo Unite 3.0.2.0


Comodo Unite to ciekawe narzędzie, pozwalające na łączenie komputerów w grupy z wykorzystaniem mechanizmu VPN (Virtual Private Network). Aplikacja udostępnia kompleksowy zestaw funkcji służących bezpiecznemu porozumiewaniu się, współpracy i rozrywce. Pozwala na prowadzenie dyskusji za pomocą prostego komunikatora czy importowanie kontaktów z innych programów (Live Messenger, Yahoo, AIM, ICQ). Przyda się również w tworzeniu sesji gier online oraz edycji dokumentów i innych danych.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim funkcja zdalnej kontroli. Działa ona w dwóch trybach - pasywnym lub interaktywnym. Pierwszy pozwala na podgląd obrazu i przeprowadzanych działań (nadaje się świetnie do prowadzenia prezentacji), drugi wprowadza element współpracy. Użytkownik może w ten prosty sposób współdzielić pulpit swojego komputera ze znajomymi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by udostępnić na tej zasadzie tylko wybrany program - na przykład arkusz kalkulacyjny czy odtwarzacz multimedialny. Dodatkową zaletą jest dostępność internetowej aplikacji, pozwalającej na dostęp do komputerów podłączonych do sieci za pomocą przeglądarki internetowej.

Narzędzie posiada typowy dla komunikatorów interfejs z listą kontaktów podzielonych na grupy. Użytkownik może również korzystać ze statusów (dostępny, zajęty, zaraz wracam, niewidoczny), powiadomień dźwiękowych i tekstowych oraz awatarów. Komfort użytkowania zwiększają natomiast wbudowana wyszukiwarka kontaktów i możliwość obsługi za pomocą podręcznego menu w zasobniku systemowym.

Comodo Unite dostępny jest bezpłatnie, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Interfejs w angielskiej wersji językowej. Przed przystąpieniem do jednej z sieci należy zarejestrować się na serwerach producenta. Wystarczy podać podstawowe dane i odebrać wiadomość e-mail z odnośnikiem aktywacyjnym. Na oficjalnej stronie aplikacji można zapoznać się z bogatą dokumentacją.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (7 głosów)

Strefa Download programu
Comodo UniteComodo Unite 3.0.2.0
Wersja stabilna 32-bitowa
16.47 MB | 2011-09-15
Comodo Unite 3.0.2.0
Wersja stabilna 64-bitowa
19.19 MB | 2011-09-15

Ilość pobrań: 3570 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (3)
Comodo Unite
avatararrow
~MartineZYX | 2013.08.04 13:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program spisuje się bez zarzutu. Prosty w obsłudze, dzięki czemu rodzinka nie ma problemu z użytkowaniem. Wcześniej miałem Hamachi + TightVNC. Hamachi często trzeba było instalować na nowo, bo występował jakiś błąd przy uruchamianiu, a Tight tak jak działał przez miesiąc bez zarzutu, później łączenie komputerów nie było możliwe i zdalnie nie byłem w stanie nic poradzić. Comodo Unite to dobra alternatywa dla niezbyt obeznanych użytkowników.
Comodo Unite 3.0.2.0
avatararrow
~miiso | 2011.09.15 06:33
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Szkoda, że brak wieloplatformowości dyskfalifikuje ten produkt.
avatararrow
~lech | 2011.09.14 23:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wszystko działa jak należy.