w
googluj
pl

WakeMeOnLan 1.86


WakeMeOnLan to program pozwalający na zdalne włączanie komputerów pracujących w sieci lokalnej. Aplikacja wysyła do określonych stanowisk roboczych odpowiednio spreparowany pakiet Wake-on-LAN, którzy przywraca sprzęt do działania. Interfejs programu jest prosty i intuicyjny - przypomina w dużym stopniu inne aplikacje producenta. Po przeprowadzeniu skanowania, w głównym oknie znajdziemy listę wszystkich urządzeń działających w lokalnej sieci. W celu wybudzenia komputera, wystarczy zaznaczyć odpowiednią pozycję, a następnie nacisnąć klawisz F8.

Główne funkcje programu:
- wyświetlanie szczegółowych informacji o urządzeniach (adres IP, adres MAC, nazwa, producent karty sieciowej, status, grupa robocza, komentarz),
- tryb zaawansowanego budzenia komputerów,
- wygodne kopiowanie danych do schowka systemowego,
- wbudowana prosta wyszukiwarka,
- generowanie zbiorczych raportów w formacie HTML,
- szereg opcji konfiguracyjnych, umożliwiających użytkownikowi wybranie zakresu widocznych danych, domyślnej karty sieciowej, formatu MAC czy przedziału analizowanych adresów IP,
- możliwość wybudzania wielu komputerów jednym kliknięciem myszy,
- minimalizacja do zasobnika systemowego,
- interfejs działający z poziomu linii poleceń.

Program jest dostępny bezpłatnie, zarówno do zastosowań niekomercyjnych jak i komercyjnych. Jeśli dołożymy do tego bardzo dobrą dokumentację i pełną przenośność (aplikacja może być skopiowana na pamięć USB), otrzymamy jedno z najlepszych narzędzi w tej kategorii tematycznej. Taki jest bez wątpienia WakeMeOnLan.

Wymagania!
Program obsługuje wyłącznie sieci przewodowe. Zdalne komputery powinny być wcześniej odpowiednio skonfigurowane - niezbędne jest włączenie funkcji Wake-on-LAN w ustawieniach karty sieciowej lub/i BIOS-u.

Spolszczenie!
Program jest dostępny w polskiej wersji językowej. Skorzystanie ze spolszczenia jest możliwe po umieszczeniu łatki w folderze aplikacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
WakeMeOnLanWakeMeOnLan 1.86
Wersja stabilna
0.36 MB | 2020-05-23
Spolszczenie do WakeMeOnLan

Ilość pobrań: 1087 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
WakeMeOnLan