w
googluj

PuTTY Tray 0.67-t029


PuTTY Tray to aplikacja będąca odmianą programu PuTTY, znanego klienta protokołów Telnet, SSH oraz Rlogin. Aplikacja posiada wszystkie funkcje swojego pierwowzoru, dodatkowo wzbogacono ją m.in. o możliwość ukrywania okna w zasobniku systemowym, obsługę odnośników URL, automatyczne wznawianie połączeń (również przy wybudzeniu systemu), wsparcie dla połączeń Android Debug Bridge (Adb), a także opcję zapisywania konfiguracji sesji do plików, które później można wczytać np. z pendrive’a. Program pozwala na nawiązywanie połączeń Telnet, SSH, Rlogin, Adb, Cygterm, Raw (bez gotowej warstwy aplikacji), a także połączeń za pomocą portów szeregowych.

PuTTY Tray wprowadza kilka udoskonaleń do interfejsu graficznego PuTTY. Oprócz ukrywania okna aplikacji w obszarze powiadomień, możemy w łatwy sposób zapewnić wyświetlanie interfejsu zawsze na wierzchu innych okien, należących do systemu lub pozostałych programów. Dostępne są także ustawienia przeźroczystości okna oraz możliwość ustalania wyglądu ikony programu, umieszczonej w obszarze powiadomień. Ikonka ta, migając, informuje nas o wystąpieniu nowego zdarzenia. Poza wymienionymi modyfikacjami, szata graficzna programu nie odbiega od jego pierwowzoru. Z obsługą narzędzia poradzą sobie głównie bardziej zaawansowani użytkownicy, jednak z podstawowych funkcji mogą skorzystać także osoby o mniejszym rozeznaniu w typie połączeń oferowanych przez aplikację. Na stronie twórcy programu nie znajdziemy instrukcji związanych z konfiguracją, jednak zawsze można skorzystać z witryny twórców oryginalnego PuTTY.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy uruchomić pobrany plik wykonywalny. Wraz z funkcją zapisywania konfiguracji sesji w pliku, pozwala to na korzystanie z aplikacji w formie przenośnej np. z dysku zewnętrznego USB lub pendrive'a.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
PuTTY TrayPuTTY Tray 0.67-t029
Wersja stabilna
1.2 MB | 2017-11-08

Ilość pobrań: 335 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PuTTY Tray