w
googluj

Mobile Buddy 1.2.0.296


Mobile Buddy to niewielki program, dzięki któremu zmienimy smartfon lub tablet w myszkę, klawiaturę, bądź prezenter dla naszego komputera. To znakomite rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które często wyświetlają prezentacje lub korzystają z innych programów wymagających zdalnej kontroli, a wykorzystanie w tej sytuacji prawdziwej myszy czy klawiatury jest niewygodne. Program charakteryzuje się bardzo prostą obsługą. Wystarczy zainstalować go na komputerze (nie jest wymagana żadna konfiguracja), a następnie sparować ze smartfonem lub tabletem z zainstalowaną aplikacją mobilną. Całość zajmuje góra pół minuty, po czym od razu możemy cieszyć się usprawnieniem naszej pracy przy komputerze.

Na tym etapie warto zwrócić uwagę, iż jedynym wymaganiem jest konieczność znajdowania się komputera oraz urządzenia mobilnego w tej samej sieci lokalnej. Chodzi tu o połączenie się poprzez WiFi z tym samym routerem (komputer może należeć do dowolnej podsieci i być podpięty kablowo). Sparowane urządzenia oferują wiele przydatnych funkcji i bardzo wygodną obsługę. Wszystkie jednak wynikają z możliwości aplikacji mobilnej; desktopowy program jest jedynie niezbędnym sterownikiem do przeprowadzenia całego połączenia, co przebiega zaskakująco szybko i sprawnie.

Do możliwości aplikacji mobilnej należy między innymi obsługa obydwu klawiszy myszki wraz z rolką przewijania oraz wykorzystywanie klawiszy specjalnych (np. PageDown lub F5) w przypadku używania opcji klawiatury. Podsumowując, opisywany program jest bardzo wszechstronny, a przede wszystkim maksymalnie prosty i szybki w uruchomieniu.

Uwaga!
Nierozłącznym elementem programu jest jego odmiana mobilna (nosząca nazwę Mouse Kit), która dostępna jest na platformę Android oraz iOS.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Mobile BuddyMobile Buddy 1.2.0.296
Wersja stabilna
0.47 MB | 2014-12-19
przejdź Mobile Buddy dla Android

Ilość pobrań: 147 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
Mobile Buddy
avatararrow
~Piórko | 2014.12.20 01:15
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bada to nie Android albo iOS, więc nie wiem z czym kolega ma problem? Chyba głównie z czytaniem ze zrozumieniem ;-)
Mobile Buddy 1.2.0.296
avatararrow
~Rysik | 2014.12.19 22:11
-6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
ubogi opis, aplikacja nie działa z systemem bada
Mobile Buddy 1.2.0.296