w
googluj

Serial to Ethernet Connector 7.1.876


Serial to Ethernet Connector – program służący do współdzielenia portów szeregowych COM za pomocą sieci lokalnej lub Internetu. Oprogramowanie pozwala na zdalny dostęp do urządzeń podłączonych do maksymalnie 500 fizycznych lub wirtualnych portów COM. Współdzielenie portów COM opiera się na połączeniach TCP/IP lub UDP/IP. Odpowiednie wersje programu przygotowano dla systemów Windows, Windows Mobile i Linuks.

Serial to Ethernet Connector może działać w trybie klienta lub serwera. W pierwszym trybie uzyskujemy dostęp do portów COM zdalnego komputera - dane z tych portów są przesyłane do naszego lokalnego portu COM, a następnie dalej przetwarzane przez podłączone do niego urządzenia czy przez system operacyjny. Z kolei tryb serwera pozwala na udostępnianie portów COM wielu klientom jednocześnie. Każdy klient jest w stanie wysyłać dane do zdalnych portów serwera, a następnie odbierać z nich dane na lokalnym porcie.

Klient może połączyć się z portami COM zdalnego PC nawet wtedy, gdy Serial to Ethernet Connector nie jest zainstalowany na tym urządzeniu. Wystarczy podać adres IP albo nazwę sieciową zdalnego komputera, a także port TCP, który ma obsługiwać połączenie. Podobnie od strony serwera Serial to Ethernet Connector nie jest wymagane, by zdalne komputery korzystały z „jego” portów COM za pomocą klienta programu. Wystarczy użyć dowolnego narzędzia posiadającego funkcje dostępu zdalnego (np. poprzez Telnet). Również w wypadku zdecydowania się na połączenia UDP/IP nie jest konieczna instalacja programu po stronie zdalnej. Warto dodać, że za pomocą UDP/IP można rozgłaszać dane z portów COM w swojej sieci lokalnej. Serial to Ethernet Connector pozwala na wybór protokołu transmisji danych – skorzystamy albo z algorytmu transmitującego „surowe” dane (RAW), albo z protokołu Telnet (RFC 2217). Transmisja może zostać zaszyfrowana.

W oknie Serial to Ethernet Connector łatwo stworzymy nowe połączenia (jako serwer lub klient, a także połączenia UDP) i przyjrzymy się ich właściwościom. W razie potrzeby dostępne są opcje edytowania lub usuwania połączeń, tworzenia mirrorów, a także konfigurowania zaawansowanych parametrów sieci oraz linii sygnałowych portów. Program został zaopatrzony również w sekcję kontroli zapytań przychodzących oraz dziennik aktywności sieciowej.

Serial to Ethernet Connector posiada nowoczesny i przyjemny dla oka interfejs graficzny. Program jest intuicyjny w obsłudze, jednak z pewnością wymaga większej wiedzy o połączeniach zdalnych oraz portach COM. Początkujący użytkownicy mogą użyć odpowiedniej opcji w menu Help, by zapoznać się z dokumentacją online (Wiki dostępna w języku angielskim).

Ograniczenia!
Wersja Trial/Demo pozwala na korzystanie z programu przez 14 dni bez ograniczeń w funkcjonalności. Po tym okresie należy zakupić odpowiednią licencję, by móc nadal używać narzędzia.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Serial to Ethernet ConnectorSerial to Ethernet Connector 7.1.876
Wersja stabilna
4.66 MB | 2017-09-21

Ilość pobrań: 130 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Serial to Ethernet Connector