w
googluj
pl

Pulpit zdalny 1.0


Pulpit zdalny – oficjalne narzędzie Microsoftu umożliwiające sprawne łączenie i zdalne korzystanie z zasobów komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows 8.1 lub 10. Aplikacja wykorzystuje interfejs ModernUI, przez co jest zarówno prosta w obsłudze dzięki minimalizmowi towarzyszącemu projektowanym elementom, jak i łatwo integrowalna z systemem i typowym zachowaniem dla tego typu aplikacji (np. podzielonym widokiem ekranu). Program umożliwia udostępnianie programów (z wykorzystaniem technologii RemoteFX), pulpitu oraz zasobów, w tym drukarek czy plików znajdujących się na dyskach.

Obsługa aplikacji jest stosunkowo prosta i dużo wygodniejsza, niż w przypadku klasycznych kreatorów, w których znaleźć można wiele opcji mało mówiących osobie początkującej w tej dziedzinie. W tym przypadku wszystkie preferencje ukryto w osobnym panelu, zaś sam proces nawiązywania połączenia jest dość łatwy i powinien być szybki. Jego faktyczna prędkość a co za tym idzie jakość będzie ograniczona możliwościami sprzętu użytkownika (głównie naturalnie fizyczną prędkością połączenia), jednak jak się okazuje, w aplikacji zastosowano algorytmy, które automatycznie ją analizują i na tej podstawie dobierają sposób przesyłu i jego jakość, aby użytkownikowi końcowemu zapewnić przede wszystkim płynność obsługi, przy zachowaniu możliwie najwyższych pozostałych parametrów.

Zdalna obsługa komputera przy użyciu tego typu narzędzia może przydać się w każdej sytuacji. Klasyczne scenariusze najczęściej sprowadzają się do korzystania z wydajnego sprzętu znajdującego się stacjonarnie w firmie, podczas używania laptopa przy wyjazdach, czy też korzystania z prywatnych zasobów komputera domowego podczas korzystania z innego sprzętu.

Uwaga!
Aplikacja współpracuje również z urządzeniami bazującymi na architekturze ARM, a więc z zainstalowanym Windowsem w edycji RT.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Pulpit zdalnyPulpit zdalny 1.0
Wersja stabilna
15.9 MB | 2016-08-22

Ilość pobrań: 280 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
Pulpit zdalny