w
googluj

Terminals 4.0.1


Terminals to program pozwalający jednocześnie zarządzać wieloma pulpitami na podstawie wielu protokołów. Dostępna jest obsługa RDP, VNC, SSH, Telnet, ICA, RAS, HTTP, a także szyfrowej odmiany - HTTPS. Jest wygodny w obsłudze, choć pierwsze chwile spędzone z interfejsem mogą na to nie wskazywać. Wystarczy jednak kilka chwil obycia z programem, by okazał się prosty w użyciu. Czytelność prezentowanych danych stoi na wysokim poziomie, a wszystkie funkcje są dość dokładnie opisane, by niemal natychmiastowo orientować się do czego służą.

Tworzenie nowych połączeń odbywa się poprzez zorganizowanie nowych grup w lewej części okna programu. Dodając ich nowe elementy, przechodzić będziemy przez kreator, którego zakładki pozwolą na szczegółowe ustawienie parametrów pracy dla każdego z protokołów. Aby skorzystać z dodatkowych opcji programu, konieczne jest wykorzystanie małych ikonek na pasku narzędzi, które do nich prowadzą. Ich rozmiar oraz brak opisu, a co za tym idzie czasem nieco mylące użytkownika grafiki mogą nieco przeszkadzać, szczególnie, że jest ich całkiem pokaźna ilość. Wśród funkcji znajdziemy między innymi rozbudowany tester sieci, pozwalający sprawdzać na przykład ping, ustawienia DNS, wykorzystywane usługi sieciowe czy trasy pakietów.

Choć Terminals jest rozbudowanym narzędziem, niestety nie wyposażono go we wbudowaną instrukcję obsługi. Początkującym użytkownikom może to przeszkadzać, szczególnie, iż dostępny na stronie producenta poradnik nie jest pracą kompletną, a dodatkowych informacji możemy zasięgnąć tylko poprzez oficjalne forum dyskusyjne.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
TerminalsTerminals 4.0.1
Wersja stabilna
4.73 MB | 2019-06-24

Ilość pobrań: 823 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (1)
Terminals
avatararrow
~beben | 2015.06.25 03:13
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
just to say thank you. :)
Terminals 3.6.0