w
googluj
pl

ungoogled-chromium 113.0.5672.127-1.1


ungoogled-chromium to nietypowa przeglądarka internetowa, która bazuje na Chromium, ale odchudzoną ją z funkcji śledzenia użytkownika oraz połączenia z usługami Google. W efekcie powinna więc zapewniać większe bezpieczeństwo, jednak częściowo tym samym również nieco niższą funkcjonalność – wyeliminowano na przykład podpowiedzi w omniboxie. Poza tym faktem, program jest praktycznie tak samo funkcjonalny jak „pełna” wersja Chromium. Przeglądarka rozwijana jest w oparciu o licencję z otwartym kodem.

Obsługa programu na co dzień jest identyczna jak większości innych przeglądarek opartych na popularnym Chromium. Interfejs jest minimalistyczny, zaś funkcjonalność stoi na dość wysokim poziomie. Karty znajdują się w górnej części ekranu, natomiast do ustawień dostaniemy się z poziomu menu wyświetlanego w prawej, górnej części ekranu. Należy mieć świadomość, że konsekwencją minimalizacji związku programu z produktami Google’a jest również nieco inny układ samego menu i niektóre jego możliwości. Nie znajdziemy tu na przykład możliwości dodania nowego użytkownika Google, a tym samym synchronizowania jego zakładek (można je jednak importować do programu z pliku zapisanego wcześniej na dysku komputera). Brakuje również opcji nawet celowego włączenia wyszukiwarki Google w omniboxie (można włączyć inne lub całkowicie wyłączyć możliwość wyszukiwania z tego poziomu).

Program może okazać się ciekawą propozycją przeglądarki dla wszystkich osób, które cenią sobie szybkość działania i otwartość kodu projektu Chromium, ale jednocześnie chcą zmaksymalizować bezpieczeństwo podczas surfowania po Sieci, poprzez usunięcie czynnika Google, które w jakimś stopniu przetwarza nasze dane.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (9 głosów)

Strefa Download programu
ungoogled-chromiumungoogled-chromium 113.0.5672.127-1.1
Wersja stabilna 32-bitowa
69.6 MB | 2023-05-27
ungoogled-chromium 113.0.5672.127-1.1
Wersja stabilna 64-bitowa
74.5 MB | 2023-05-27

Ilość pobrań: 1362 | W tym miesiącu: 22 | W poprzednim miesiącu: 39

Komentarze (0)
ungoogled-chromium