w
googluj

LTspice XVII Build 08.08.2021


LTspice XVII to bezpłatne narzędzie do projektowania, testowania i analizowania układów elektronicznych. Program udostępnia zestaw podstawowych funkcji edycyjnych umożliwiających budowanie schematów. Pozwala na otwieranie wielu dokumentów na kartach, opisywanie układów za pomocą tekstu i figur geometrycznych, otwieranie kilku rozszerzeń projektów, zmianę kolorystyki, modyfikowanie obiektów, drukowanie czy cofanie i powtarzanie operacji. Na uwagę zasługuje też bogata funkcjonalność związana z badaniem układów - możliwe jest symulowanie przepływu prądu i badanie zmian poszczególnych parametrów.

Zaletą aplikacji jest spora liczba gotowych do wykorzystania elementów (transformatory, diody, oporniki, bramki logiczne, połączenia, stabilizatory napięcia, źródła prądu). Dzięki temu budowanie układów jest nie tylko łatwiejsze, ale także szybsze i bardziej komfortowe dla odbiorcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by użytkownik stworzył również własne obiekty. Do dyspozycji jest ponadto duża liczba opcji konfiguracyjnych, pozwalających na dostosowanie funkcjonowania środowiska do potrzeb.

Aplikacja dostępna bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Do paczki instalacyjnej dołączony jest zestaw przykładowych układów elektronicznych. Warto przeczytać także przystępnie napisaną dokumentację, wprowadzającą użytkownika w obsługę programu. Na oficjalnej stronie producenta można również zapoznać się z poradnikami wideo oraz pobrać przewodnik dla początkujących i dodatki rozszerzające funkcjonalność. Wspomniane zasoby i interfejs narzędzia dostępne w angielskiej wersji językowej. Program kompatybilny z wszystkimi najnowszymi systemami operacyjnymi z rodziny Microsoft Windows.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (19 głosów)

Strefa Download programu
LTspice XVIILTspice XVII Build 08.08.2021
Wersja stabilna
46.5 MB | 2021-08-08

Ilość pobrań: 7138 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 20

Komentarze (1)
LTspice XVII
avatararrow
~Polo | 2011.09.19 03:22
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Załączone przykłady przydatne.