w
googluj

Mini CAD Viewer 3.6.1.0


Mini CAD Viewer to prosta przeglądarka projektów CAD. Aplikacja radzi sobie z odczytem/podglądem popularnych formatów służących do zapisu schematów inżynierskich i planów architektonicznych - DWG oraz DXF. Będzie w szczególności przydatna dla osób, które potrzebują szybko przeanalizować rysunek i chcą jednocześnie uniknąć konieczności instalowania rozbudowanych środowisk. Narzędzie jest bowiem niezwykle lekkie - wyróżnia się nie tylko niewielkim rozmiarem, ale również prostym w obsłudze i zrozumieniu interfejsem.

Oprócz standardowych opcji związanych z podglądem listy danych zgromadzonych na dysku twardym oraz przeglądaniem projektów (powiększanie i przesuwanie formatki), program pozwala na szybkie zapisanie zrzutu ekranowego z aktualnie prezentowanego podglądu. Wygodę przeglądania plików zwiększa funkcja wyświetlania miniaturek - dzięki nim można szybko zorientować się w zawartości pliku bez jego wczytywania. Dodatkowo użytkownik może skonfigurować ich wygląd (rozmiar, ramka, kolorystyka) oraz ukryć z menedżera zbędne typy plików.

Mimo drobnych wad (problem z odczytem niektórych projektów, mała funkcjonalność dodatkowa), warto zainteresować się tą niewielką aplikacją. Program dostępny bezpłatnie, zarówno do zastosowań niekomercyjnych jak i komercyjnych. Rozpowszechniany jest na zasadach licencji freeware. Całość kompatybilna z najnowszymi systemami operacyjnymi z rodziny Microsoft Windows, interfejs natomiast w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (6 głosów)

Strefa Download programu
Mini CAD ViewerMini CAD Viewer 3.6.1.0
Wersja stabilna
19.5 MB | 2024-05-25

Ilość pobrań: 4914 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (1)
Mini CAD Viewer
avatararrow
~Rusek | 2011.09.19 20:23
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawy program, nie jest potrzebny AutoCAD do otwierania projektów.