w
googluj
pl

Kreślarz 3.70


Kreślarz to polski program służący do projektowania podłużnych profili sieci kanalizacyjnych oraz ich przyłączy i innych elementów, bardzo pomocny także w tworzeniu profili sieci wodociągowych, gazowych, melioracyjnych lub nawet przekrojów drogowych. Aplikacja zawiera pokaźny zestaw funkcji i gotowych obiektów związanych z biologicznymi oczyszczalniami ścieków, wobec czego cechuje się szczególną przydatnością w projektowaniu profili kanalizacyjnych. Program znacznie ułatwia wprowadzanie danych dla nowych węzłów, automatycznie określa niektóre wielkości i tworzy odpowiedni rysunek profilu. Kreślarz generuje rysunki wektorowe w formacie DXF, obsługiwanym przez większość aplikacji CAD, pozwala także na szybkie wczytanie rysunków do domyślnego programu z tej rodziny. W narzędziu dostępna jest również opcja wydruku.

Dzięki Kreślarzowi wybierzemy np. układ oczyszczania ścieków i zdefiniujemy jego parametry techniczne, automatycznie wyznaczymy charakterystyczne wielkości oraz skorzystamy z wbudowanych obiektów – osadników, oczyszczalni, separatorów tłuszczu, studzienek, armatury, budynków, rurociągów, rowów, szafek, zestawów wodomierzowych, rynien. W aplikacji można wstawiać i usuwać profile oraz węzły, dla węzłów są dostępne także opcje kopiowania i wklejania (również z innego profilu źródłowego). Oprócz tego, program wyposażono w klika przydatnych narzędzi, takich jak: generowanie statystyk profilu, uproszczonych przedmiarów robót, kosztorysów oraz zestawień RMS, korzystanie z edytorów kolizji, przekroju i rur osłonowych, tworzenie i edycję opisu terenu, wyświetlanie ostrzeżeń/błędów w profilu. Projekty i zawarte w nich dane można w dowolnej chwili zapisywać oraz wczytywać z plików KRE (natywny format projektów Kreślarza).

Szata graficzna aplikacji cechuje się typowo użytkowym wyglądem, ale jest dość przyjemna dla oka. Obsługa programu nie powinna sprawić większych trudności osobom posiadającym chociaż podstawową wiedzę o projektowaniu sieci. W razie problemów, można zapoznać się z plikiem pomocy wbudowanym w aplikację, a także z instrukcją obsługi, dostępną do pobrania w witrynie twórcy programu.

Uwaga!
Ze względu na dużą ilość dostępnych aplikacji obsługujących wektorowy format DXF mogą wystąpić różnice w odczytanych przez nie plikach generowanych przez program Kreślarz. Ewentualne różnice są spowodowane odmiennymi interpretacjami zawartości plików DXF.

Ograniczenia!
Wersja Trial posiada pełną funkcjonalność wersji komercyjnej przez pewien okres czasu. Twórca aplikacji nie podaje dokładnie liczby dni, po której przekroczeniu stanie się koniecznym nabycie pełnej wersji Kreślarza.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (10 głosów)

Strefa Download programu
KreślarzKreślarz 3.70
Wersja stabilna
2.7 MB | 2021-06-09

Ilość pobrań: 2615 | W tym miesiącu: 16 | W poprzednim miesiącu: 18

Komentarze (0)
Kreślarz