w
googluj

EliteCAD 13.2 R10


EliteCAD to zaawansowany program typu CAD do tworzenia wszelkiego rodzaju rysunków technicznych związanych z budownictwem. Obsługuje cyfrowe modelowanie elementów budowlanych (tzw. „BMI”), dzięki czemu możliwe jest stosunkowo szybkie generowanie nowych projektów, których poszczególne elementy opisane są parametrycznie. Pozwala to użytkownikowi umieszczać w obszarze roboczym kolejne fragmenty większego rysunku, wpisując do programu ich fizyczne właściwości, na przykład wymiary. Skierowanie programu głównie do użytkowników związanych z projektowaniem budowli oraz elementów z nimi związanych widoczne jest także w przypadku innych funkcji, w tym modułu wizualizacji 3D, którego algorytmy renderingu pozwalają regulować pory dnia oraz inne właściwości świetlne.

Kolejną wartą uwagi cechą aplikacji jest wbudowany moduł tak zwanego obmiaru. Dzięki niemu użytkownik otrzymuje szybki podgląd podsumowania informacji o inwestycji, co w praktyce przekłada się na wstępne oszacowanie kosztów budowy prawdziwego budynku. Dane prezentowane przez program mogą zostać później dalej wykorzystane, na przykład jako podstawa do stworzenia wstępnego kosztorysu. Podczas pracy z aplikacją wszystkie elementy wydają się być na swoim miejscu. Jak w wielu propozycjach konkurencyjnych, również tutaj domyślnie obszar roboczy składa się z trzech głównych elementów: sporego podglądu projektu oraz dwóch bocznych pasków z narzędziami. Ich zawartość można dowolnie przemieszczać, a nawet całkowicie schować, by zyskać większy widok głównego obszaru. Jedyną cechą interfejsu, do której można by mieć zastrzeżenia, jest wykorzystanie standardowego paska z opcjami i paska narzędzi, zamiast popularnej wstążki z najczęściej wybieranymi opcjami.

Do zalet opisywanego programu zaliczyć należy także współpracę z wieloma formatami zapisu, co pozwoli na współpracę z innym oprogramowaniem typu CAD, a także kilkutysięczna baza wbudowanych obiektów, dzięki której tworzone projekty mogą bardzo dobrze odzwierciedlać rzeczywistość.

Uwaga!
Instalacja programu jest dość czasochłonna, a po zainstalowaniu uruchamianie stosunkowo długie. Aplikacja dostępna jest także w darmowej wersji edukacyjnej (dla nauczycieli i studentów); szczegóły jej uzyskania dostępne są na stronie producenta.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Wymagania!
Aby korzystać z programu, konieczne jest wprowadzenie aktywacyjnego kodu, który zostanie wysłany na adres e-mail, po darmowej rejestracji użytkownika. Można jej dokonać na przykład po instalacji, przy pierwszym uruchomieniu, korzystając z przycisku „Sign up now”.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
EliteCADEliteCAD 13.2 R10
Wersja stabilna
897.43 MB | 2016-05-11

Ilość pobrań: 470 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
EliteCAD
avatararrow
~Zibi A | 2016.08.17 21:40
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Proszę was mówmy o poważnych progamach opinie o elitcad są przychylne dopóki go sie nie zainstaluje i nie pracuje dłużej . tragedja nie program narzędzie dla małych dzieci nie poważnych inżynierów nie polecam
EliteCAD 13.2 R10