w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 265
Wszystkich postów: 904402
Wszystkich tematów: 127557

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6604 dni

DoubleCAD XT 5


DoubleCAD XT jest to program do wspomagania projektowania (CAD). Jako że aplikacja jest bezpłatna także do zastosowań komercyjnych i nie posiada żadnych ograniczeń, tak funkcjonalnych, jak i czasowych, stanowi jedną z najciekawszych alternatyw dla bardzo drogich programów profesjonalnych, takich jak AutoCAD.

Zaletą tego programu jest bardzo szeroki zakres oferowanych przezeń funkcji oraz narzędzi, który z pewnością zostanie doceniony nawet przez wybrednych entuzjastów projektowania cyfrowego. Aplikacja oferuje między innymi bogaty wachlarz narzędzi do tworzenia rysunków technicznych (począwszy od najprostszych - jak rysowanie linii prostych i krzywych, splajnów i łuków - aż po te bardziej zaawansowane, jak na przykład automatyczne wymiarowanie i skalowanie, spłaszczanie modeli trójwymiarowych do płaskich rzutów, własne style pędzli czy wypełnienia gradientowe i przezroczyste) oraz ułatwiających tworzenie towarzyszącej projektowi dokumentacji technicznej (m. in. zaawansowane skalowanie rysunków, priorytetyzacja czy inteligentny kursor). Oczywiście, program posiada o wiele więcej użytecznych funkcji.

Dużym ułatwieniem i ogromnym atutem aplikacji jest niezmiernie szczegółowa i bardzo przejrzyście napisana pomoc online (można ją wręcz określić mianem „podręcznika użytkowania”). Dzięki niej z obsługą programu poradzą sobie dobrze nawet użytkownicy słabiej obeznani z programami typu CAD.

Oczywiście, aplikacja jest w pełni kompatybilna z większością najpopularniejszych formatów plików CAD (m. in. DWG, DXF i SKP).

Uwaga!
Do pobrania i zainstalowania niezbędna jest bezpłatna rejestracja. Dzięki niej otrzymamy numer seryjny i kod aktywacyjny do programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (10 głosów)

Strefa Download programu
DoubleCAD XTDoubleCAD XT 5
Wersja stabilna
107.72 MB | 2013-05-25

Ilość pobrań: 2787 | W tym miesiącu: 22 | W poprzednim miesiącu: 21

Komentarze (1)
DoubleCAD XT
avatararrow
~Aquarius90 | 2014.08.15 12:20
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Czy jest spolszczenie do DoubleCAD XT5 lub np. wersja niemieckojęzyczna? Język angielski jest mi absolutnie obcym językiem :) (i nie mam zamiaru się z nim zapoznawać).
DoubleCAD XT 5