w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 173
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6655 dni
pl

Glary Utilities Pro 5.164.0.190


Glary Utilities Pro to najbardziej funkcjonalna wersja programu Glary Utilities, który służy do utrzymywania systemu operacyjnego w jak najlepszym stanie. Program zawiera zestaw narzędzi odpowiedzialnych m.in. za oczyszczanie, naprawę i defragmentację dysku oraz rejestru, optymalizację wydajności pracy systemu, a także kasowanie danych narażających na szwank prywatność użytkownika. Wersja Pro, w odróżnieniu od wersji darmowej, oferuje funkcję głębokiego czyszczenia rejestru, jak również pozwala na automatyczne wykonywanie akcji konserwacyjnych według ustalonego harmonogramu oraz usuwanie śladów aktywności użytkownika podczas zamykania Windows czy wylogowania się z systemu. Warto dodać, że wydanie Pro jest aktualizowane automatycznie i może być wykorzystywane w celach komercyjnych.

Interfejs Glary Utilities Pro podzielono na trzy główne sekcje. W sekcji Podgląd możemy m.in. skonfigurować podstawowe ustawienia programu oraz zapoznać się z czasem rozruchu systemu i od razu przejść do narzędzia zarządzania autostartem Windows, by wyłączyć wpisy aplikacji mających wpływ na ten czas. Sekcja Konserwacja pozwala na szybkie uruchomienie wybranych akcji oczyszczających i optymalizacyjnych, bez konieczności wdawania się w ich szczegółowe ustawienia. Użytkownik może zdecydować się na czyszczenie rejestru, naprawę skrótów, usuwanie spyware, podstawową naprawę dysku, zacieranie śladów aktywności w systemie oraz przeglądarkach, kasowanie plików tymczasowych. W razie potrzeby można skonfigurować opcje każdej z wymienionych operacji, a także włączyć funkcję automatycznej naprawy wykrytych problemów. Istnieje możliwość przejrzenia szczegółowych wyników skanowania nieprawidłowości. Z kolei sekcja Zaawansowane zawiera wszystkie narzędzia Glary Utilities Pro, pokategoryzowane w odpowiednich podsekcjach. Najbardziej niezbędne moduły można również otwierać przy pomocy skrótów obecnych na pasku wyświetlanym w dolnej części każdej z sekcji. Poza tym łatwo wywołamy okienko oferujące dostęp do narzędzi, które nie zmieściły się na pasku.

Narzędzia, które zostały zawarte w Glary Utilities Pro: Oczyszczanie dysku, Naprawa rejestru, Naprawa skrótów, Wyszukiwanie duplikatów plików, Wyszukiwanie pustych folderów, Menadżer menu kontekstowego (menu podręczne Eksploratora Windows), Menadżer deinstalacji (programów i aktualizacji Windows), Programy startowe (zarządzanie wpisami w autostarcie systemu), Optymalizator pamięci, Defragmentator dysku, Sprawdzanie dysku, Defragmentacja rejestru, Menadżer sterowników, Aktualizacja oprogramowania (manualna aktualizacja zainstalowanych aplikacji z poziomu serwisu FilePuma), Zacieranie śladów (kasowanie danych stanowiących zagrożenie dla prywatności - zgromadzonych przez Windows, przeglądarki internetowe i różne aplikacje), Likwidacja plików (niszczenie danych), Przywracanie plików (np. przypadkowo usuniętych), Szyfrator plików, Ochrona przed malware (podstawowe, niezbyt skuteczne wykrywanie i usuwanie zagrożeń, prawdopodobnie chodzi zwłaszcza o spyware), Asystent przeglądarki (zarządzanie dodatkami Internet Explorer), Menadżer procesów, Analizator wykorzystania dysku (podaje ilość miejsca zajmowanego przez pliki i foldery), Dzielenie i łączenie plików, Wyszukiwanie plików i folderów, Narzędzia systemowe.

Każdy z wymienionych wyżej modułów zawiera własne ustawienia i funkcje. Zasady działania narzędzi można skonfigurować również w głównych opcjach programu (np. wykluczanie wybranych plików, folderów czy kluczy rejestru z procesu oczyszczania). Glary Utilities Pro oferuje także Centrum przywracania, pozwalające na powrót do stanu systemu sprzed zastosowania funkcji konserwacyjnych. Program domyślnie tworzy punkty przywracania systemu zanim owe funkcje zostaną uruchomione. Dostępne są także możliwości tworzenia kopii zapasowych rejestru i przywracania rejestru z wcześniej wykonanych backupów.

Interfejs graficzny Glary Utilities Pro jest wygodny w obsłudze i przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują podstawowe zasady korzystania z programu. Instrukcje można znaleźć w pomocy online, ale niestety nie są one dostępne w języku polskim.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez okres 30 dni, następnie trzeba nabyć licencję na pełną wersję Glary Utilities Pro (za pomocą witryny producenta), by móc dalej korzystać z programu.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (10 głosów)

Strefa Download programu
Glary Utilities ProGlary Utilities Pro 5.164.0.190
Wersja stabilna
18.7 MB | 2021-04-12

Ilość pobrań: 3677 | W tym miesiącu: 30 | W poprzednim miesiącu: 23

Komentarze (1)
Glary Utilities Pro
avatararrow
tele02 | 2017.05.30 09:07
-5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Korzystanie z tego i tym podobnych programów,
czy to darmowych. czy też płatnych gó**en,
to tylko wyrzucanie pieniędzy, a szczególnie
instalowanie wszelkiego typu "optymalizatorów" !.
To tylko rozwalanie systemu i problemy.

Osobiście używam bezpłatnego '360 Total Security'
jako ochrony, oraz w razie jakichś problemów
sporadycznie profesjonalnych wersji portable;
'CCleaner'
'ADW Cleaner'
'Revo Unistaller'

Tylko raz ('na XP') użyłem płyty z;
'Kaspersky Rescue Disk'.

Używam nadal "XP pro z rozszerzeniem post ready'
i 'W7 pro x32 i x64'.
Okąd te systemy weszły do użytku,
nie wykonywałem jaszcze formatu
(pomimo "leciwych" już HDD).

Jednakże codzienną podstawą jest LINUX;
SYN używa:
stacjonarny - 'Ubuntu Mate 16.04.2 LTS (Xenial Xerus)'
laptop - 'Linux Mint 17.3 (Rosa - MATE)'
JA używam:
stacjonarny - 'KALI LINUX'(bieżąco aktualizowany)
laptop - 'Linux Mint 18.1 (Serena - MATE)
WINDOWS'y to tylko mamy do zabawy ... :)
Glary Utilities Pro 5.76.0.97