w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 244
Wszystkich postów: 904402
Wszystkich tematów: 127557

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6604 dni

EventLogSourcesView 1.00


EventLogSourcesView – prosty program, który wyświetla listę wszystkich odnalezionych w systemie aplikacji mogących zgłaszać komunikaty typu LOG. Pozwala zorientować się, jakie są źródła tych komunikatów, by lepiej zrozumieć ich treść. Wśród wyświetlanych danych znajdziemy przede wszystkim nazwę aplikacji, ale również jej dostawcę (producenta), rodzaj zdarzenia, jakie może zgłaszać, dokładne lokalizacje plików z wiadomościami, nawet jeśli jest ich kilka, czy też ostatni dostęp (dokładną datę i godzinę) do systemowego rejestru. Na co dzień tego typu informacje traktować można raczej jako ciekawostkę, jednak z pewnością w wielu specyficznych sytuacjach czy dla bardziej zaawansowanych użytkowników o konkretnych potrzebach, będą one cenne i znajdą szerokie zastosowanie.

Niezależnie od tego, do której z tych grup docelowych należymy, obiektywnie odnotować należy, iż program jest bardzo prosty w obsłudze, a jego wygląd, choć może nie jest najciekawszy, z pewnością jest praktyczny, szczególnie jeśli chodzi o sposoby prezentacji danych. Tabela nie wydaje się nadzwyczajna, ale jednak można w niej dowolnie sortować zawartość według dowolnej z kolumn, kolejność samych kolumn przestawiać, czy nawet decydować, które z nich mają się wyświetlać. Z kolei dla zwiększenia czytelności prezentowanych informacji, możliwe jest wyświetlenie siatki podziału, czy nawet oddzielenie kolorystyczne wierszy parzystych od nieparzystych. Jest to zresztą rozwiązanie regularnie stosowane przez tego producenta w większości swoich aplikacji, zatem osoby, które korzystały już z niektórych z nich, z pewnością poczują się tutaj „jak w domu”.

Funkcjonalność aplikacji w praktyce sprowadza się do wyświetlania wspomnianych już danych. Dodatkiem jest możliwość wyeksportowania ich do zewnętrznego pliku. Otrzymuje on rozszerzenie HTML, więc będzie go można odczytać w dowolnej przeglądarce internetowej. Na etapie generowania raportu również mamy możliwość, jakie dane mają się w nim znaleźć (można wybrać tylko niektóre z kolumn tabeli).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
EventLogSourcesViewEventLogSourcesView 1.00
Wersja stabilna 32-bitowa
0.05 MB | 2016-10-06
EventLogSourcesView 1.00
Wersja stabilna 64-bitowa
0.06 MB | 2016-09-29

Ilość pobrań: 45 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
EventLogSourcesView