w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 544
Wszystkich postów: 938245
Wszystkich tematów: 138575

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

Lucion FileCenter 12.0.16.0


Lucion FileCenter to rozbudowane narzędzie do zarządzania dokumentami, skanami i innymi rodzajami plików. Pozwala przede wszystkim na łatwe wyszukiwanie, przeglądanie oraz konwertowanie danych. Może działać lokalnie, niemniej posiada również funkcje obsługujące rozwiązania serwerowe. Aplikacja składa się z trzech zasadniczych modułów:

• Menadżer plików
Moduł ułatwia sprawne zarządzanie danymi zgromadzonymi na dysku twardym i zewnętrznych nośnikach. Opiera się na mechanizmie grupowania plików w zbiory (Cabinets) mogące przechowywać różnorakie informacje (pliki PDF, zdjęcia, arkusze kalkulacyjne, filmy, muzykę). Nawigacja odbywa się za pomocą struktury składającej się z nadrzędnych katalogów i folderów o dowolnym poziomie zagłębienia. Program udostępnia szereg funkcji natury edycyjnej i organizacyjnej:
- kopiowanie, usuwanie, wklejanie i inne operacje dostępne standardowo w Eksploratorze Windows,
- zaawansowane możliwości zmiany nazw według zadanych kryteriów,
- bezpieczne usuwanie (wbudowana niszczarka danych),
- archiwizowanie,
- szyfrowanie,
- podgląd miniaturek i kilka innych trybów widoku,
- stosowanie filtrów i prostej wyszukiwarki,
- definiowanie szablonów (raz zdefiniowana struktura danych może zostać wykorzystana w dowolnym momencie),
- oznaczanie ulubionych plików.

• Edytor plików
Narzędzie pozwala przede wszystkim na wygodną modyfikację dokumentów w formacie PDF oraz dokonywanie rozmaitych konwersji. Wśród dostępnych opcji znajdują się:
- dodawanie stempli, figur geometrycznych, oznaczeń tekstu, komentarzy,
- obracanie stron,
- dzielenie i łączenie dokumentów,
- wyodrębnianie, usuwanie i dodawanie nowych stron,
- zabezpieczanie plików hasłem,
- błyskawiczne wysyłanie wiadomości e-mail za pomocą skonfigurowanego klienta pocztowego,
- zarządzanie skanami (automatyczna konwersja, definiowanie katalogu źródłowego, automatyczne przycinanie, pomijanie pustych stron),
- wbudowany moduł OCR (rozpoznawanie tekstu),
- podgląd właściwości dokumentów (uprawnienia bezpieczeństwa, informacje o autorze, atrybuty).

• Wyszukiwarka danych
Moduł opiera się na wydajnym silniku indeksującym zawartość dysku twardego lub wybranych przez użytkownika katalogów. Indeksowanie odbywa się w tle, niemniej nie obciąża w istotnym stopniu zasobów komputera. Wykorzystanie zbudowanej w ten sposób bazy danych pozwala na znaczne skrócenie wyszukiwania - wyniki są widoczne praktycznie od razu na czytelnej liście. Oczywiście zdefiniować można kryteria wyszukiwania (nazwa, zawartość, typu pliku, czas modyfikacji, silnik).

Narzędzie posiada przyjemny dla początkującego użytkownika interfejs. Został on zbudowany na wstążce znanej między innymi z pakietu Office - pozwala ona na błyskawiczny dostęp do najczęściej używanych funkcji. Co istotne, program bardzo dobrze współpracuje z Eksploratorem Windows i zainstalowanymi w systemie urządzeniami (skanery, drukarki).

Lucion FileCenter jest dostępny na zasadach licencji trial. Oznacza to, że przez 30 dni od daty instalacji można przetestować działanie pakietu, a po upływie tego okresu należy zakupić płatne wydanie. Podczas pierwszego uruchomienia należy wybrać, z której wersji chcemy skorzystać (Professional, Standard) - różnią się one przede wszystkim wbudowaną funkcjonalnością. Całość w angielskiej wersji językowej.

Podczas instalacji na dysk twardy można skopiować dodatkowo dwa narzędzia: drukarkę dokumentów PDF i wtyczkę współpracującą z klientem pocztowym Microsoft Outlook. Nie są to elementy konieczne do funkcjonowania programu, niemniej w pewnym stopniu zwiększają jego użyteczność.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Lucion FileCenterLucion FileCenter 12.0.16.0
Wersja stabilna
300.36 MB | 2024-05-03

Ilość pobrań: 828 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Lucion FileCenter