w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 69
Wszystkich postów: 904071
Wszystkich tematów: 127433

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6368 dni

Visual Subst 1.0.6


Visual Subst to niewielkie narzędzie użytkowe dla systemu Windows. Program umożliwia tworzenie wirtualnych partycji, które będą odnosić się do najczęściej używanych bądź ulubionych katalogów dysku twardego. Procedura tworzenia tego typu aliasów nie jest zbyt skomplikowana, niemniej wymaga wykorzystania linii poleceń lub skryptów - program korzysta z funkcji systemowego narzędzia SUBST, które nie oferuje graficznego interfejsu interfejsu użytkownika. Aplikacja przypadnie do gustu wielu odbiorcom - pozwala na zaoszczędzenie czasu, który często należy poświęcić na nawigację pomiędzy skomplikowaną strukturą katalogów i plików.

Obsługa Visual Subst jest bardzo prosta - nie sprawi problemu nawet zupełnym nowicjuszom. W dolnej części okna znajdziemy pola edycyjne, w których wpisujemy parametry aliasu. Wskazujemy w nich katalog, do którego ma odnosić się nasza wirtualna partycja jak również literę dysku (na liście znajdziemy tylko niezajęte oznaczenia). Konfigurację zatwierdzamy przyciskiem "+". Od tego momentu, partycja będzie widoczna w Eksploratorze Windows oraz wszystkich kontrolkach systemowych, takich jak okna dialogowe czy panele konfiguracyjne. Procedurę możemy powtórzyć w celu stworzenia kolejnych aliasów. W równie prosty sposób dokonamy usunięcia partycji oraz zmiany jej parametrów

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną funkcję Visual Subst. Po zaznaczeniu pola "Apply virtual drives on Windows startup", wskazane przez nas aliasy będą tworzone automatycznie podczas każdego startu systemu operacyjnego. Program przechowuje i odtwarza całą konfigurację przy pomocy pliku INI.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Producent nie pobiera opłat za wykorzystywanie programu w celach niekomercyjnych jak i komercyjnych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Visual SubstVisual Subst 1.0.6
Wersja stabilna
0.11 MB | 2012-10-10
przejdź
Visual Subst Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 126 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Visual Subst