w
googluj

Visual Subst Portable 1.0.6


Visual Subst Portable to niewielki program użytkowy dla systemu Windows. Program jest w wersji przenośnej, dzięki czemu nie wymaga instalacji w systemie. Aplikacja umożliwia tworzenie wirtualnych partycji, które będą odnosić się do najczęściej używanych bądź ulubionych katalogów dysku twardego. Procedura tworzenia tego typu aliasów nie jest zbyt skomplikowana, niemniej wymaga wykorzystania linii poleceń lub skryptów - program korzysta z funkcji systemowego narzędzia SUBST, które nie oferuje graficznego interfejsu interfejsu użytkownika. Aplikacja przypadnie do gustu wielu odbiorcom - pozwala na zaoszczędzenie czasu, który często należy poświęcić na nawigację pomiędzy skomplikowaną strukturą katalogów i plików.

Obsługa Visual Subst jest bardzo prosta - nie sprawi problemu nawet zupełnym nowicjuszom. W dolnej części okna znajdziemy pola edycyjne, w których wpisujemy parametry aliasu. Wskazujemy w nich katalog, do którego ma odnosić się nasza wirtualna partycja jak również literę dysku (na liście znajdziemy tylko niezajęte oznaczenia). Konfigurację zatwierdzamy przyciskiem "+". Od tego momentu, partycja będzie widoczna w Eksploratorze Windows oraz wszystkich kontrolkach systemowych, takich jak okna dialogowe czy panele konfiguracyjne. Procedurę możemy powtórzyć w celu stworzenia kolejnych aliasów. W równie prosty sposób dokonamy usunięcia partycji oraz zmiany jej parametrów

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną funkcję Visual Subst. Po zaznaczeniu pola "Apply virtual drives on Windows startup", wskazane przez nas aliasy będą tworzone automatycznie podczas każdego startu systemu operacyjnego. Program przechowuje i odtwarza całą konfigurację przy pomocy pliku INI.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Producent nie pobiera opłat za wykorzystywanie programu w celach niekomercyjnych jak i komercyjnych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Visual Subst PortableVisual Subst Portable 1.0.6
Wersja stabilna
0.76 MB | 2012-10-10
przejdź Wersja instalacyjna Visual Subst

Ilość pobrań: 820 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Visual Subst Portable