w
googluj

Argente - StartUp Manager Portable 2.5.0.1


Argente – StartUp Manager Portable to niewielkie narzędzie w wersji przenośnej, które nie wymaga instalacji. Program służy do zarządzania aplikacjami uruchamianymi podczas ładowania systemu operacyjnego. Narzędzie pozwala na modyfikację wpisów rejestru oraz skrótów (znajdujących się w katalogach związanych z bieżącym użytkownikiem i wszystkimi kontami Windows). Narzędzie przyda się przede wszystkim do optymalizacji czasu uruchamiania systemu. Pozwoli także na wykrycie szkodliwego i zbędnego oprogramowania.

Główną cechą aplikacji jest bardzo prosta obsługa - poradzą sobie z nią nawet początkujący użytkownicy komputera. Po uruchomieniu, w głównym oknie zostanie wyświetlona lista zawierająca wszystkie skróty autostartu. Każda pozycja jest opatrzona ikonką oraz szeregiem przydatnych informacji (producent, lokalizacja, pełna nazwa). Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na wybraną pozycję, możemy skorzystać z dodatkowych opcji - dezaktywacji, edycji lub usunięcia wpisu; uruchomienia pliku wykonywalnego oraz otworzenia katalogu, w którym przechowywana jest aplikacja. W przypadku posiadania dużej ilości wpisów, pomocna może okazać się wyszukiwarka. Wystarczy wpisać kilka znaków, a narzędzie zajmie się odnalezieniem odpowiednich wpisów.

Ważną funkcją Argente – StartUp Manager jest mechanizm kopii zapasowych. Program w trakcie swojego działania zapisuje wszystkie operacje wykonane przez użytkownika. W dowolnym momencie możemy stworzyć nowy backup lub przywrócić pierwotny stan wpisów autostartu. Aplikacja została również wyposażona w funkcję automatycznej aktualizacji.

Argente – StartUp Manager jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Narzędzie może być używane w zastosowaniach niekomercyjnych i komercyjnych, jednak jeśli przypadło nam do gustu - warto rozważyć donację dla autora.

Uwaga!
Argente StartUp Manager przestał być rozwijany samodzielnie i jest teraz częścią programu Argente Utilities.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Argente - StartUp Manager PortableArgente - StartUp Manager Portable 2.5.0.1
Wersja stabilna
8.16 MB | 2012-10-13
przejdź Wersja instalacyjna Argente Autorun

Ilość pobrań: 351 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Argente - StartUp Manager Portable