w
googluj

Argente Utilities Portable 1.0.7.0


Argente Utilities Portable to rozbudowany pakiet do optymalizacji i konfiguracji systemów operacyjnych z rodziny Windows. Aplikacja pozwala także na zwiększenie bezpieczeństwa i prywatności użytkownika oraz naprawienie komputera po ataku malware. Program jest w wersji przenośnej więc nie wymaga instalacji w systemie Windows. Program oferuje możliwość automatyzowania zadań - odbywają się on za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszy. Pakiet Argente Utilities składa się z następujących modułów:

• Czyszczenie rejestru
Narzędzie wyszukuje najpopularniejsze typy niepotrzebnych, nieaktywnych wpisów w rejestrze (ActiveX, COM, ścieżki aplikacji, pliki pomocy, dźwięki, wyjątki firewalla, rozszerzenia i typy plików, czcionki, zawartość menu start, usługi systemowe, oprogramowanie).

• Czyszczenie dysku
Aplikacja pozwala także na usunięcie tymczasowych plików znajdujących się na dysku twardym.

• Czyszczenie prywatnych danych
Modułem dopełniającym możliwości usuwania z przestrzeni dyskowej zbędnych danych jest opcja czyszczenia prywatnych, tymczasowych i archiwalnych plików. Wśród obsługiwanych pozycji znajdziemy: informacje pozostawiane przez przeglądarki internetowe i inne popularne oprogramowanie, logi, fragmenty Chkdsk, pobrane instalatory, zawartość kosza, pliki Index.dat, zrzuty pamięci, ostatnie dokumenty, dane automatycznego uzupełniania, cache, punkty przywracania systemu itd.

• Zarządzanie oprogramowaniem
Proste w obsłudze narzędzie do usuwania zbędnego oprogramowania. Aplikacja wyświetla czytelną listę, dzięki której w łatwy sposób wyselekcjonujemy niepotrzebne pozycje.

• Zarządzanie autostartem
Moduł umożliwia dodawanie, edytowanie i usuwanie wpisów aplikacji uruchamianych podczas ładowania systemu operacyjnego.

• Menedżer procesów
Proste narzędzie, pozwalające na znalezienie i zakończenie działających w tle procesów.

• Optymalizacja systemu
Argente Utilities oferuje możliwość drobnego poprawienia wydajności systemu operacyjnego i podzespołów komputera. Operacja odbywa się poprzez zmodyfikowanie odpowiednich wartości w rejestrze.

• Usuwanie i eliminowanie spyware
Ważną cechą pakietu jest możliwość skanowania komputera pod kątem występowania na nim oprogramowania szpiegowskiego. Wybrane moduły można w łatwy sposób usunąć. Aplikacja oferuje także funkcję przeciwdziałania instalacji niebezpiecznych komponentów, poprzez blokowanie ciasteczek, pluginów, adresów IP i stron internetowych.

• Naprawianie systemu
Aplikacja pozwala na przywrócenie komputera do sprawności po różnego typu awariach i atakach. Argente Utilities załaduje domyślne zachowanie ikon, folderów, plików wykonywalnych, pasków narzędziowych i funkcji systemowych.

• Harmonogram zadań
Proste narzędzie pozwalające na zautomatyzowanie takich operacji jak: zamykanie, blokowanie i restartowanie systemu operacyjnego, przechodzenie w stan hibernacji lub uśpienia, wylogowywanie użytkownika. Zadania mogą być wyzwalane o określonej godzinie w wybrane dni tygodnia.

• Inne składniki pakietu:
- narzędzie do obliczania i porównywania sum kontrolnych CRC/MD5,
- moduł zabezpieczający pliki przed niepowołanym dostępem (blokada na hasło),
- aplikacja do automatycznej zamiany nazw plików na podstawie zadanych parametrów,
- niszczarka danych z kilkoma popularnymi algorytmami nadpisywania (Russian GOST, British HMG IS5, US Army, German VSITR, Bruce Schneier, Gutmann),
- prosty klient FTP (możliwość szybkiego wysłania/pobrania/usunięcia pliku),
- narzędzie do wyodrębnia ikon z plików EXE, DLL, OCX, ICL, CPL,
- konwerter plików graficznych,
- generator haseł,
- program do łączenia i dzielenia plików,
- szyfrator tekstu, wykorzystujący Blowfish lub Rot13,
- aplikacja wspomagająca bezpieczne usuwanie pamięci USB,
- zestawienie narzędzi systemowych,
- organizer osobisty, pozwalający na przechowywanie kontaktów, notatek i haseł,
- edytor wykluczonych obiektów,
- moduł automatycznych aktualizacji.

Pakiet Argente Utilities jest dostępny bezpłatnie (licencja freeware). Program oferuje przyjazny i prosty w obsłudze interfejs użytkownika.

Uwaga!
Narzędzie jest bezpieczne w użytkowaniu - posiada możliwość tworzenia i przywracania kopii zapasowych. Nieprawidłowe użytkowanie dodatkowych modułów może jednak spowodować liczne zmiany w funkcjonowaniu systemu operacyjnego. Z tego powodu pakiet jest przeznaczony tylko dla doświadczonych użytkowników.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
Argente Utilities PortableArgente Utilities Portable 1.0.7.0
Wersja stabilna
7.91 MB | 2016-03-15
przejdź Wersja instalacyjna Argente Utilities

Ilość pobrań: 1983 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Argente Utilities Portable