w
googluj
pl

Rufus Portable 3.17


Rufus (The Reliable USB Formatting Utility With Source) w wersji Portable, czyli działa bez konieczności instalacji w systemie. Jest to niewielkie narzędzie do formatowania kluczy USB, kart pamięci i dysków zewnętrznych. Aplikacja przyda się także do tworzenia bootowalnych wersji rozmaitych systemów operacyjnych (Windows, Knoppix, Arch Linux, Linux Mint, Kubuntu, Ubuntu, CentOS, Fedora, FreeDOS i wielu innych). Najważniejszą cechą programu jest bardzo dobra szybkość działania, znacznie przewyższająca konkurencyjne narzędzia, takie jak UNetbootin czy Universal USB Installer.

Interfejs aplikacji został ograniczony do minimum, dzięki czemu z obsługą poradzą sobie nawet mniej doświadczeni użytkownicy komputera. W głównym oknie znajdziemy pola odpowiedzialne za napęd docelowy, pojemność, system plików i rozmiar klastra. W razie potrzeby możemy także zmienić etykietę dysku oraz skonfigurować parametry formatowania (tryb szybki, sprawdzanie pamięci pod kątem błędów, tworzenie dysku bootowalnego, używanie Rufus Master Boot Record, tworzenie rozszerzonej etykiety i plików ikon). Działanie aplikacji rozpoczyna się po naciśnięciu na przycisk "Start". O postępie operacji będziemy informowani za pomocą paska procentowego, a szczegółowe informacje znajdziemy w oknie z logami.

Projekt jest rozwijany na zasadach licencji GNU GPL. Narzędzie posiada otwarty kod źródłowy oraz może być wykorzystywane zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - składa się z pojedynczego pliku wykonywalnego. Wersja podstawowa posiada obsługę FreeDOS, pozostałe obrazy w formacie ISO należy pobrać z odpowiednich stron internetowych. Wybrane odnośniki znajdziemy na witrynie programu.

Wymagania!
Do poprawnego działania aplikacji wymagane jest konto z uprawnieniami administratora.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (34 głosów)

Strefa Download programu
Rufus PortableRufus Portable 3.17
Wersja stabilna
1.31 MB | 2021-10-23
przejdź Wersja instalacyjna Rufus

Ilość pobrań: 26591 | W tym miesiącu: 43 | W poprzednim miesiącu: 319

Komentarze (2)
Rufus Portable
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl