w
googluj

Process Lasso Portable 8.9.8.100


Process Lasso Portable to przenośna wersja Process Lasso – rozbudowanego programu, który służy do optymalizacji wydajności działania systemu i różnych aplikacji m.in. poprzez zarządzanie priorytetami i pamięcią procesów działających w Windows, a także koligację procesorów.

Technologia ProBalance zastosowana w Process Lasso automatycznie dba o to, aby szybkość reakcji Windows oraz wymagających programów była jak najwyższa i nie dochodziło do sytuacji „zawieszenia się” systemu, mikro-przycięć czy innych problemów związanych z wydajnością. Dzięki ProBalance mniej zaawansowani użytkownicy właściwie nie muszą troszczyć się o zaawansowaną konfigurację ustawień optymalizacyjnych. Funkcja automatycznie przyznaje priorytety wybranym (na podstawie inteligentnego algorytmu) procesom oraz kontroluje koligację CPU.

W razie potrzeby możliwe jest manualne dostosowywanie ustawień ProBalance, a także decydowanie m.in. o: priorytetach procesów, priorytetach I/O, pamięci przydzielanej dla procesów, limitach wykorzystania CPU i pamięci, limitach instancji procesów, wykluczeniu danych procesów z działania, ustawieniach koligacji procesorów/rdzeni, pomijaniu wątków Hyper-threading oraz parkowaniu rdzeni (przy użyciu programu zewnętrznego – ParkControl). Można również ustalić harmonogram przycinania pamięci wirtualnej procesów (albo przeprowadzić operację przycinania stron pamięci wirtualnej w danym momencie). Program posiada funkcje pozwalające na wyłączanie lub restartowanie procesów, ciągłe utrzymywanie ich w działaniu (po restarcie), sprawdzanie informacji o procesach w Internecie, wyszukiwanie lokacji plików wykonywalnych procesów, a nawet usuwanie tych plików po ponownym uruchomieniu systemu. Narzędzie może współpracować z zewnętrznymi programami oraz z funkcjami optymalizacyjnymi Windows. Wspierane są m.in. programy ProBalance Insights, Log Viewer, ParkControl, CPUEater.

Process Lasso potrafi automatycznie zarządzać wydajnością pracy komputera pod kątem zmniejszenia poboru energii. Funkcja EnergySaver spełnia tutaj rolę ogólną, poza tym dostępne są także profile wydajnościowe przydzielane dla poszczególnych aplikacji/procesów. Warto wspomnieć także o funkcji Anti-Sleep, która powala na utrzymywanie komputera i/lub monitora w stanie czuwania, gdy aktywne są wybrane procesy.

Interfejs programu zawiera ogromny zbiór informacji o procesach (aktywnych i nieaktywnych) oraz wykresy graficzne odnoszące się do bieżącego wykorzystania procesora i pamięci, szybkości reakcji systemu oraz spowolnień w działaniu procesów (wraz z podsumowaniem liczby spowolnień na aktualny dzień). Poza tym w oknie głównym zawarto również szczegółowy log Process Lasso. W menu View włączymy wyświetlanie dodatkowych kart, prezentujących informacje o wątkach i modułach powiązanych z wybranymi procesami. Narzędzie działa jako usługa systemowa, w razie potrzeby okno główne można zminimalizować do ikonki w zasobniku Windows, powiadamiającej nas odpowiednią barwą o stopniu szybkości reakcji systemu. Ikonka poprzez swoje menu kontekstowe oferuje dostęp do kilku przydatnych opcji programu.

Wersja Portable zapisuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, przez co można używać jej na różnych PC z zachowaniem naszej konfiguracji, również z poziomu nośników wymiennych (pendrive, dysk zewnętrzny). Edycja przenośna nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny Process Lasso Portable nie należy do efektownych wizualnie i nowoczesnych, ale został dość dobrze rozplanowany pod względem funkcjonalności. Program z pewnością wymaga obszernej wiedzy o procesach i CPU, ale mniej doświadczeni użytkownicy nie muszą specjalnie przejmować się zaawansowanymi opcjami - wystarczy, że skorzystają z domyślnej konfiguracji narzędzia lub zmienią kilka podstawowych ustawień. Poprzez menu Help można otworzyć stronę z dokładnymi instrukcjami/dokumentacją.

Uwaga!
Program działa także w systemach Windows Server 2003 i 2008. Warto wspomnieć, że producent przygotował również wersję Process Lasso dla serwerów oraz planuje wersję programu przeznaczoną dla stacji roboczych.

Ograniczenia!
Wersja Free programu jest tak naprawdę wersją Shareware. Niektóre z zaawansowanych funkcji zostaną wyłączone po upływie 7 dni (szczegóły w witrynie producenta). Poza tym po kilku dniach od rozpoczęcia użytkowania, narzędzie zacznie wyświetlać okienka z propozycją zakupu swojej płatnej wersji - Process Lasso Pro.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Process Lasso PortableProcess Lasso Portable 8.9.8.100
Wersja stabilna 32-bitowa
5.25 MB | 2017-03-09
Process Lasso Portable 8.9.8.100
Wersja stabilna 64-bitowa
5.64 MB | 2017-03-09
przejdź Wersja instalacyjna Process Lasso

Ilość pobrań: 973 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Process Lasso Portable
avatararrow
tele02 | 2015.11.11 03:10
-3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
INTERFEJS ;
chiński (tradycyjny i uproszczony), niemiecki, francuski, POLSKI, fiński, włoski, japoński, rosyjski, serbski i wiele więcej!
Process Lasso Portable 8.8.8.6