w
googluj
pl

SUMo Portable 5.17.10.542


SUMo (Software Updates Monitor) Portable – przenośna wersja darmowego programu SUMo, który sprawdza aktualność aplikacji zainstalowanych w Windows i pozwala na wyszukanie ich najnowszych wersji w Internecie (wyszukiwanie w Google i serwisach FileForum, Download.com, Softonic, Softpedia, FileHippo oraz SnapFiles). Analiza aktualności oprogramowania jest przeprowadzana za pośrednictwem serwera producenta SUMo. Program jest w stanie wykrywać przestarzałe aplikacje (także produkty Microsoft, często od początku obecne w Windows), jak również sterowniki. Twórcy SUMo nie zalecają wyszukiwania nieaktualnych produktów Microsoft, z kolei najnowsze wersje sterowników można pobrać z sieci dopiero za pośrednictwem innego programu – DUMo – stworzonego przez tego samego producenta.

SUMo najpierw skanuje nasz system w poszukiwaniu zainstalowanych aplikacji, następnie analizuje ich aktualność za pomocą serwera KC Softwares, po czym wyświetla listę zainstalowanych programów wraz z informacjami o dostępności nowych aktualizacji dla każdego z nich. Dostępne są dwa tryby analizy - normalny oraz dokładny (definiowane w ustawieniach). Narzędzie zapamiętuje wyniki skanowania - przy kolejnym uruchomieniu SUMo nie ma już konieczności ponownego uruchamiania procesu wyszukującego oprogramowanie obecne w systemie, o ile w międzyczasie nie zainstalowaliśmy nowych aplikacji. Procesy wykrywania nowych programów i wyszukiwania aktualizacji mogą być przeprowadzane manualnie lub automatycznie (po wybraniu odpowiednich opcji w ustawieniach SUMo). Warto nadmienić, że program pozwala również na przeskanowanie wybranego przez nas folderu lub ręczne dodanie pliku EXE określonej aplikacji do swojej listy operacyjnej. Na uwagę zasługuje również możliwość ignorowania czy pomijania aktualizacji wybranych programów (edytowalna lista ignorowanych/pominiętych aplikacji).

Ikonki wyświetlane w liście roboczej SUMo poinformują nas, czy nasze programy są aktualne, i czy przygotowano dla nich nowe wersje. Uwzględniane są zarówno update’y kluczowe, jak i drugorzędne. Lista operacyjna SUMo została podzielona na kategorie odnoszące się do nazw, producentów i wersji zainstalowanych programów, a także dostępnych wersji aktualizacji. Po zaznaczeniu programu, dla którego została wykryta nowsza wersja, możemy kliknąć w przycisk Zdobądź uaktualnienie - wówczas zostaniemy przeniesieni na specjalną stronę, pozwalającą na wyszukanie najnowszej wersji w Google czy witrynach wymienionych w pierwszym akapicie opisu. Możliwe jest wyszukiwanie uaktualnień dla wielu aplikacji jednocześnie (po zaznaczeniu ich w liście roboczej), jednak w takim wypadku dla każdej z nich zostanie otwarta kolejna strona WWW/karta w przeglądarce. Narzędzie jest w stanie wyeksportować listę zainstalowanych programów i dostępnych dla nich aktualizacji do pliku tekstowego lub arkusza Excel.

Ustawienia SUMo pozwalają m.in. na: włączenie automatycznego startu programu wraz z rozruchem Windows oraz automatycznego wyszukiwania aplikacji i ich aktualizacji po uruchomieniu narzędzia, zdefiniowanie trybu skanowania, aktywację wyszukiwania update’ów dla produktów Microsoftu (niezalecane), uwzględnienie aktualizacji w wersji Beta, wyłączenie wykrywania sterowników i analizowania rejestru, skonfigurowanie połączenia za pośrednictwem serwera proxy, a także minimalizację interfejsu programu do ikonki wyświetlanej w zasobniku systemowym.

Wersja Portable zapisuje ustawienia tylko we własnym katalogu, tak więc można używać jej na różnych komputerach przy zachowaniu tej samej konfiguracji. Edycja przenośna programu nie pozostawia śladów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny SUMo Portable został wykonany na zadowalającym poziomie wizualnym. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z obsługą narzędzia. Odnośnik w menu Pomoc niestety nie prowadzi do szczegółowych instrukcji, a jedynie do ogólnych porad online, dostępnych dla wszystkich aplikacji KC Softwares.

Uwaga!
KC Softwares activities are to be terminated by end of October 2023.
All products are to be considered as End-Of-Life (EOL) on October 31st 2023.

Działalność KC Softwares została zakończona do końca października 2023 roku.
Wszystkie produkty należy uznać za wycofane z eksploatacji (EOL) w dniu 31 października 2023 r.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (10 głosów)

Strefa Download programu
SUMo PortableSUMo Portable 5.17.10.542
Wersja stabilna
2.96 MB | 2023-08-18
przejdź Wersja instalacyjna SUMo

Ilość pobrań: 3950 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
SUMo Portable