w
googluj
pl

Switch Off Portable 3.5.0.950


Switch Off Portable – przenośna wersja darmowego i lekkiego programu Switch Off, który pozwala na automatyczne realizowanie następujących akcji w Windows: zamknięcie lub ponowne uruchomienie systemu, wylogowanie użytkownika, przejście komputera w stan uśpienia lub hibernacji, dezaktywacja połączenia dial-up albo VPN, a także zablokowanie dostępu do konta użytkownika (dostęp wymaga podania hasła). Program może również automatycznie wykonywać dodatkowe zadania za pomocą skryptów – domyślnie dostępny jest tylko jeden skrypt, związany z uruchomieniem kalkulatora Windows, ale zaawansowani użytkownicy będą w stanie stworzyć nowe polecenia (w zewnętrznej aplikacji) i następnie wykorzystać je w Switch Off.

Dla każdego z zadań programu ustalimy odstęp czasu (w godzinach i minutach), po którym zostaną one samoczynnie wykonane, a także zdecydujemy o jednorazowym lub cyklicznym przeprowadzeniu wybranej operacji. Możliwa jest również automatyczna realizacja określonej akcji w wypadku nieaktywności komputera lub braku działań użytkownika w systemie przez określony czas. W ustawieniach programu zdecydujemy o tym, jaki stopień wykorzystania procesora będzie świadczył o nieaktywności PC. Inne rozwiązanie to uruchomienie wybranego zadania natychmiastowo. Switch Off może wyświetlać powiadomienia/ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe (dźwięk systemowy lub plik audio WAV czy D4) o zbliżającym się czasie realizacji danej akcji. W trakcie gdy ostrzeżenie jest prezentowane na ekranie, mamy możliwość anulowania zaplanowanego zadania, uruchomienia go od razu lub odłożenia go na później. Program jest w stanie działać zarówno na koncie pojedynczego użytkownika, jak i na kontach wszystkich użytkowników systemu. Warto dodać, że można włączyć automatyczny start wybranego zadania zaraz po zalogowaniu się użytkownika. Oczywiście zaplanowane akcje można w wybranym momencie anulować.

Narzędzie sprawia mylne wrażenie, że nie potrafi realizować wielu zadań w serii, ponieważ główne okno tworzenia zadań jest nieaktywne w trakcie oczekiwania na wykonanie zaplanowanej akcji. Pomimo tej nieaktywności, kolejne zadania możemy zlecać za pomocą menu kontekstowego ikonki programu, jednak należy uwzględnić fakt, iż aplikacja nie oferuje żadnej listy zadań oczekujących na realizację (przynajmniej nie ma dostępu do takiej listy w chwili tworzenia opisu).

Switch Off rezyduje w obszarze powiadomień Windows, wszystkie ustawienia programu konfigurujemy za pomocą dedykowanego okienka lub menu kontekstowego – zostaną one wywołane po kliknięciu lewym albo prawym przyciskiem myszki na ikonce narzędzia wyświetlanej w zasobniku systemowym.

Wersja Portable nie wymaga instalacji i może działać z poziomu nośników wymiennych (pendrive, dysk zewnętrzny). Nie jest do końca jasne, gdzie program przechowuje swoje zaplanowane zadania i czy nie ingeruje w rejestr Windows przy ich tworzeniu. W każdym razie, należy przyjąć, że po uruchomieniu wersji przenośnej na innym PC, będzie konieczne ponowne skonfigurowanie automatycznych akcji narzędzia.

Interfejs graficzny Switch Off Portable składa się właściwie tylko z ikonki w obszarze powiadomień, jej menu kontekstowego oraz z dwóch nieskomplikowanych okienek. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć żadnych problemów z obsługą programu. W razie kłopotów można skorzystać z kilku porad dostępnych w witrynie producenta (brak instrukcji w polskiej wersji językowej).

Uwaga!
Wersja Portable nie oferuje funkcji związanych ze zdalnym wykonywaniem zadań.
Program najlepiej uruchamiać jako administrator, przynajmniej jeżeli chcemy, by działał na kontach wszystkich użytkowników Windows.

Spolszczenie!
Spolszczenie interfejsu Switch Off jest dostępne tutaj.
Wdrożenie translacji – pobrany plik należy wkleić/skopiować do katalogu lng dostępnego w głównym folderze wersji Portable. Jeżeli program był włączony w trakcie tej operacji, trzeba go wyłączyć i uruchomić ponownie. Następnie wystarczy skorzystać z menu kontekstowego ikonki programu (wyświetlanej w obszarze powiadomień Windows), wybrać w nim Options, po czym w zakładce General i w polu Language ustawić język polski.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
Switch Off PortableSwitch Off Portable 3.5.0.950
Wersja stabilna 32-bitowa
0.07 MB | 2014-10-22
Switch Off Portable 3.5.0.950
Wersja stabilna 64-bitowa
0.08 MB | 2014-10-22
przejdź Wersja instalacyjna Switch Off

Ilość pobrań: 5035 | W tym miesiącu: 68 | W poprzednim miesiącu: 167

Komentarze (0)
Switch Off Portable