w
googluj

PointerStick 6.37


Ważnym elementem każdej prezentacji są slajdy, na których wyświetlane są materiały pomocnicze dla wypowiedzi prelegenta. Często konieczne jest wskazanie na nich jakiegoś fragmentu tekstu, grafiki lub innego obiektu. PointerStick to lekka i poręczna aplikacja, umożliwiająca stworzenie wirtualnego wskaźnika, podświetlającego pozycję kursora na ekranie i tym samym ułatwiająca prowadzenie prezentacji.

Program nie wymaga instalacji, zatem jeśli sytuacja wymaga od nas korzystania z cudzego sprzętu, nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchomić PointerStick z pendrive’a. Program nie dokonuje jakichkolwiek zmian w rejestrze.

PointerStick dysponuje niewielkim i estetycznym interfejsem, w którym upchnięto sporo możliwości konfiguracyjnych. Możliwa jest zmiana rozmiaru wskaźnika (od 64 do 1024 pikseli), ustawienie jego przezroczystości w zakresie od 0 do 90% oraz zmiana tekstury pokrywającej wskaźnik. Do wyboru mamy niemal 20 różnych tekstur, w tym proste – czerwoną, złotą, srebrną – oraz bardziej złożone, np. gwiaździstą, metaliczną czy koloru wody.

Opcjonalnie możliwe jest również uruchamianie programu wraz ze startem systemu (także w formie zminimalizowanej) oraz ukrywanie wskaźnika z poziomu aplikacji bądź przy pomocy skrótu klawiszowego. Do ukrywania wirtualnego wskaźnika może służyć także szybkie, potrójne kliknięcie myszką.

Program PointerStick to wspaniałe narzędzie, umożliwiające zastąpienie analogowego wskaźnika wygodnym wskaźnikiem wirtualnym i przykucie uwagi słuchaczy podczas prezentacji. Aplikacja jest znacznie bardziej wygodna i oferuje lepszą widoczność niż laserowe wskaźniki, często używane podczas prezentacji do wskazywania poszczególnych elementów na ekranie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
PointerStickPointerStick 6.37
Wersja stabilna 32-bitowa
0.69 MB | 2024-03-18
PointerStick 6.37
Wersja stabilna 64-bitowa
0.72 MB | 2024-03-18

Ilość pobrań: 1270 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (1)
PointerStick
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.12 15:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nieźle wygląda, ale nie przepadam za programami, które działają na tajniaka w tle. Mogliby ustawić łatwiejszy dostęp do menu programu, żeby uniknąć wielokrotnego uruchamiania.
PointerStick 2.88