w
googluj
pl

PLN-Convert 3.3


PLN-Convert to bardzo prosta w obsłudze aplikacja polskiego producenta, która pozwala zamienić wprowadzoną liczbą kwotę w polskich złotych na tekstowy odpowiednik. Jest to o tyle wygodne, iż program odpowiednio odmienia kolejne wyrazy, a dzięki możliwości zintegrowania narzędzia z systemowym schowkiem, możemy mieć do jego możliwości bardzo szybki dostęp.

Aby przekonwertować liczbową kwotę na jej słowny odpowiednik, wystarczy wprowadzić ją w okno programu, nie zapominając, iż grosze muszą zostać oddzielone przecinkiem, a nie kropką. Po naciśnięciu przycisku "Ok" program wygeneruje odpowiedni tekst, który automatycznie zostanie skopiowany do systemowego schowka, aby mógł zostać wklejony na przykład w treści dokumentu edytora tekstowego.

Ciekawie prezentuje się możliwość wykorzystania wspomnianego schowka, jako "wyzwalacza" pracy aplikacji. Po aktywowaniu odpowiedniej opcji w ustawieniach programu, kiedy go zminimalizujemy, będzie działać w tle w trybie czuwania. Kiedy podczas pracy na komputerze skopiujemy do schowka liczbę, program automatycznie się uaktywni, podmieniając zawartość schowka na wygenerowany tekst, dzięki czemu po użyciu komendy "wklej", będziemy już dysponować gotową słowną reprezentacją skopiowanej kwoty.

Dzięki swej prostocie, łatwości obsługi oraz szybkości działania, program może okazać się przydatny nie tylko osobom często tworzącym dokumenty tekstowe w firmach, gdzie wykorzystuje się zarówno liczbowe, jak i słowne reprezentacje kwot ale również użytkownikom domowym, którym narzędzie może pomóc w tworzeniu osobistych notatek związanych z zarządzaniem budżetem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PLN-ConvertPLN-Convert 3.3
Wersja stabilna
0.14 MB | 2014-06-12

Ilość pobrań: 250 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
PLN-Convert