w
googluj
pl

Wikipedia plug-in for Microsoft Office 1.3.0.0


Wikipedia plug-in for Microsoft Office (wtyczka do Wikipedii) to rozszerzenie do pakietu biurowego Microsoft Office w wersji 2013 lub nowszej, które integruje wszystkie wchodzące w jego skład programy z wyszukiwarką haseł najpopularniejszej internetowej wolnej encyklopedii – Wikipedii. Dzięki temu podczas pisania dokumentu czy tworzenia prezentacji, aby sięgnąć do „Wiki”, nie będzie już konieczne otwieranie przeglądarki i ręczne wyszukiwanie odpowiednich stron – od teraz szybki dostęp do encyklopedii wbudowany będzie w formie jednej z opcji programu Word, Excel czy też PowerPoint.

Co więcej sama obsługa jest wygodniejsza, niż bazowego serwisu w wersji komputerowej – dodatek do Office’a ma formę minimalistycznej aplikacji, designem zbliżonej do mobilnych odmian wielu programów, przez co w praktyce niektóre artykuły prezentowane w ten sposób są po prostu bardziej czytelne i dużo szybciej znajdziemy w nich interesujące nas sekcje. Dodatek okaże się przydatny nie tylko podczas szukania informacji do dopiero redagowanych dokumentów. Dzięki integracji z menu kontekstowym, istnieje możliwość szybkiego odnalezienia w Wikipedii znaczenia zaznaczonego uprzednio hasła (na przykład kiedy recenzujemy inny plik lub współtworzymy dokument z innymi użytkownikami).

Naturalnie instalacja dodatku w praktyce jest niezauważalna dla szybkości pracy programów Office’a. Pozostaje go więc tylko polecić, nawet, jeśli będziemy chcieli korzystać z jego atutów tylko sporadycznie. Z pewnością jednak wówczas docenimy, jak wiele czasu jest on w stanie zaoszczędzić, podczas tworzenia dokumentów lub prezentacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Wikipedia plug-in for Microsoft OfficeWikipedia plug-in for Microsoft Office 1.3.0.0
Wersja stabilna
1 MB | 2016-01-13

Ilość pobrań: 126 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Wikipedia plug-in for Microsoft Office