w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 686
Wszystkich postów: 939069
Wszystkich tematów: 138949

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

Flashnote 4.8


Flashnote to program do tworzenia szybkich notatek w jak najprostszej formie. Nie oferuje żądnych narzędzi edycyjnych dla tekstu, ale pozwala kontrolować jego wygląd i zachowanie z poziomu preferencji. Są one dość szczegółowe, jak na tego typu program, ponieważ umożliwiają dowolną zmianę rozmiaru, kroju oraz koloru napisów, dzięki czemu możemy dostosować aplikację dokładnie do swoich preferencji.

Program jest oczywiście bardzo prosty w obsłudze. Po uruchomieniu naszym oczom ukazuje się spory obszar roboczy, na którym możemy od raz przystąpić do tworzenia nowych tekstów. Po lewej stronie ekranu cały czas widoczny jest podgląd struktury notatek. W obrębie jednej kategorii można stworzyć kilka mniejszych zapisków, dzięki czemu nasze notatki będą podzielone na przykład według dziedzin życia, których dotyczą. Kategorie można w dowolnej chwili ręcznie dodawać do listy i modyfikować ich nazwy. Warto zauważyć, iż w obrębie jednej kategorii (lub, jak kto woli, katalogu notatek), stworzyć można kolejne, zagnieżdżając kolejne elementy listy. Umożliwia to stworzenie bardzo dokładnego podziału, co pozwoli szybko odnajdywać w programie odpowiednie teksty.

Warte uwagi są narzędzia programu, dzięki którym można na przykład poznać podstawowe statystyki wyrazów w zaznaczonym fragmencie tekstu notatki. Plusem jest również opcja tworzenia dowolnej ilości baz notatek, które zapisywane są na dysku komputera i umożliwiają późniejsze załadowanie z powrotem do aplikacji. Przydatny może okazać się także wbudowany w program moduł drukowania.

Spolszczenie!
Aby aktywować język polski interfejsu, bezpośrednio po instalacji, przy pierwszym uruchomieniu programu, należy wybrać „Polish” z listy proponowanych języków. Ustawienie to można zmienić w przyszłości w preferencjach aplikacji. Tłumaczenie jest dobrej jakości. Jedynie pojedyncze funkcje (związane z wstawianiem do notatek aktualnej daty i godziny) pozostały nieprzetłumaczone z języka angielskiego.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FlashnoteFlashnote 4.8
Wersja stabilna
2.75 MB | 2017-05-26
przejdź
Flashnote Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 278 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Flashnote