w
googluj

KindleGen 2.9 Build 1029


KindleGen to oficjalny, konsolowy program do konwersji formatów książek elektronicznych z HTML, XHTML lub EPUB na KF8 lub MOBI, zrozumiałe dla urządzeń firmy Amazon (twórców popularnych czytników Kindle). Jest szybki i skuteczny, choć, ponieważ wymaga tekstowej obsługi i parametryzowania funkcji, w praktyce kierowany raczej do bardziej doświadczonych użytkowników, którym nie jest straszna obsługa aplikacji konsolowej. W przeciwnym razie, polecamy użyć innego programu (zobacz sekcję „Uwaga” poniżej opisu).

Aby skorzystać z aplikacji w formie wiersza poleceń, należy w pierwszej kolejności ją uruchomić. Nie wystarczy tu dwukrotne kliknięcie na ikonie – trzeba najpierw uruchomić konsolę w lokalizacji pobranej aplikacji, a dopiero później wskazać plik EXE do uruchomienia (wystarczy więc uruchomić wiersz poleceń w folderze z pobranym plikiem: Shift + Prawy przycisk myszy). Kiedy program zostanie uruchomiony, na ekranie wyświetlona będzie krótka instrukcja obsługi. Mając na uwadze, że program przeznaczony jest w zasadzie tylko do jednej funkcji oraz, iż z założenia nie skorzystają z niego całkowicie początkujące osoby, instrukcja ta jest całkowicie wystarczająca. Jednym daniem opisuje sposób tworzenia poleceń i możliwe do wykorzystania parametry.

Warto dodać, iż program dostępny jest w kilku językach (choć niestety nie polskim). Jeśli posługujemy się innym językiem, niż angielski, który znajduje się na liście obsługiwanych, jego zmiany dokonujemy bezpośrednio w wierszu poleceń, po uruchomieniu aplikacji. W pobieranej paczce znajdują się także postanowienia licencyjne (również w wielu językach).

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.
• W naszej bazie znajduje się również aplikacja EPUB to MOBI, którą można uznać za nieoficjalną nakładkę graficzną na opisywany wyżej KindleGen.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
KindleGenKindleGen 2.9 Build 1029
Wersja stabilna
2.66 MB | 2016-02-29

Ilość pobrań: 858 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
KindleGen