w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 708
Wszystkich postów: 939073
Wszystkich tematów: 138951

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

tinySpell 1.9.62


tinySpell to nieduży program do sprawdzania pisowni w dowolnym programie działającym w systemie Windows. Działanie polega na ostrzeganiu użytkownika za każdym razem, gdy pisane przez niego wyrazy będą zawierać w sobie błędy. Aplikacja ma w sobie zakodowanych ponad 110 tysięcy słów, jednak obsługiwany jest na tę chwilę jedynie język angielski (w odmianie amerykańskiej). Do wszystkich opcji aplikacji mamy szybki dostęp bezpośrednio z poziomu jej ikonki, która po instalacji widoczna jest na systemowym pasku zadań. Domyślnie program automatycznie uruchamia się wraz ze startem Windowsa, zatem nie ma potrzeby samodzielnego pamiętania o jego dodatkowym uruchamianiu.

Dzięki takim możliwościom, sprawdzanie pisowni będzie możliwe chociażby w zwykłym Notatniku, ale również wszelkich innych programach z oknami edycji tekstu, w tym formularzach. Jednym z trybów pracy programu jest informowanie o pomyłkach dźwiękowym alertem, który rozbrzmi, jeśli ostatni wprowadzony przez nas wyraz będzie wpisany z błędem. Inną funkcją aplikacji jest badanie na bieżąco tekstów kopiowanych do systemowego schowka. W tym przypadku informacja o błędach przekazywana jest użytkownikowi w podobny sposób.

Jeśli w wybranych programach, działanie tinySpell jest niepożądane, istnieje możliwość stworzenia listy wyjątków, według której wybrane przez nas programy będą ignorowane. Wśród ustawień znajdziemy również opcję wyłączenia powiadomień dźwiękowych lub wskazania własnego pliku WAV, który będzie odtwarzany. Dostępne jest także wyświetlanie dodatkowego powiadomienia, w którym pojawi się podpowiedź, w czym popełniliśmy błąd w pisowni wyrazu i jak go poprawić. Możliwe jest także wyświetlanie listy podpowiedzi, a jedną z nich zastąpienie słowa, które wpisane zostało z błędem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
tinySpelltinySpell 1.9.62
Wersja stabilna
0.77 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 260 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
tinySpell