w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 664
Wszystkich postów: 939059
Wszystkich tematów: 138938

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

Google Drive plug-in for Microsoft Office 1.7.31.0


Google Drive plug-in for Microsoft Office (wtyczka do Dysku Google) to, jak sama nazwa wskazuje, niewielkie rozszerzenie dla pakietu biurowego Microsoft Office (2007, 2010, 2013, 2016, 365), umożliwiające integrację z tytułową chmurą, by łatwiej pobierać, edytować i zapisywać dokumenty przechowywane na internetowym dysku. Wzbogaca ono standardowe menu otwierania i zapisywania plików o dodatkową opcję poświęconą Dyskowi Google, skąd możemy przeglądać dokumenty zapisane w chmurze i odpowiednio nimi zarządzać, bez konieczności każdorazowego logowania się do konta, czy też uruchamiania klienta tej usługi lub przeglądarki internetowej.

Obsługa programu jest bardzo intuicyjna i prosta już na etapie instalacji. Choć kreator o tym nie wspomina, warto zwrócić uwagę, iż dostępność dodatku zostanie zauważona przez programy pakietu Office dopiero po ich ponownym uruchomieniu – najbezpieczniej będzie po prostu zamknąć wszystkie programy na czas instalacji dodatku. Przy pierwszym uruchomieniu poproszeni zostaniemy o zalogowanie się do konta Google oraz zaakceptowanie standardowych zgód na dostęp do naszych danych przez aplikacje trzecie (w tym przypadku opisywany dodatek). Na tym kończy się etap konfiguracji – od tej chwili menu narzędzi związanych z Dyskiem Google dostępne jest w „Pliku” programów Office’a (w zależności od wersji różnić się może jego pozycja na liście – w naszym przypadku i edycji 2007, menu Dysku Google pojawiło się na końcu listy).

Warto dodać, iż oprócz klasycznych funkcji zapisu i odczytu plików, mamy tutaj także opcję bezpośredniego udostępniania dokumentów innym osobom. To również spore ułatwienie, jeśli docelowo i tak chcielibyśmy skorzystać z takiej funkcjonalności chmury. Możliwość ta wydaje się naturalna szczególnie z punktu widzenia osób korzystających np. z Office’a 2016 oraz 356, gdzie szeroko rozbudowano moduły współtworzenia i udostępniania dokumentów w Sieci.

Wymagania!
Do instalacji programu konieczne jest połączenie z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Google Drive plug-in for Microsoft OfficeGoogle Drive plug-in for Microsoft Office 1.7.31.0
Wersja stabilna
0.9 MB | 2019-01-08

Ilość pobrań: 341 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Google Drive plug-in for Microsoft Office