w
googluj

Wondershare MePub 1.0.1.2


Wondershare MePub to niewielki program, który umożliwia tworzenie własnych plików ePub (książek elektronicznych) na podstawie plików wejściowych różnego typu – zdjęć w podstawowych formatach, plików Worda, PDF, TXT i nie tylko. Dostępne jest dodatkowo tworzenie tytułu, opisu i autora dzieła, które zostaną umieszczone w metadanych pliku, a także edytowanie okładki, choć raczej w niewielkim zakresie (można wgrać na nią własne zdjęcie). Całość jest prosta w użyciu i działa sprawnie, natomiast nie znajdziemy tutaj wielu zaawansowanych opcji edycji – jest to program kierowany raczej do początkujących lub osób o niskich wymaganiach, które chcą szybko zmienić kilka plików w jedną e-książkę do przeglądania na zewnętrznym czytniku.

Aby stworzyć nowy projekt, wystarczy uruchomić aplikację i uzupełnić dane o dokumencie. Wpisywanie wszystkich elementów nie jest wymagane, ale im więcej ich użyjemy, tym pełniejsza będzie „metryczka” naszego dokumentu, co może przydać się w przyszłości. Na tym etapie (na pozostałych zakładkach kreatora), dostępne jest również edytowanie ustawień programu, które związane są głównie z czcionką, kolorystyką i marginesami. Ostatnia z zakładek umożliwia zmodyfikowanie ścieżki zapisu pliku wynikowego; bezpośrednio przy zapisie nie ma takiej możliwości – książka zostanie zapisana w folderze ustalonym w preferencjach pod nazwą, którą nadamy projektowi.

Dodawanie kolejnych elementów książki odbywa się poprzez importowanie plików na listę. Możemy wybrać ich kilka jednocześnie, niekoniecznie tego samego typu. Tak jak wspomniano na wstępie, obsługiwane są między innymi rozszerzenia PDF, TXT, DOC, DOCX, JPG, BMP, PNG, EPUB czy HTML. Tworzona przez nas książka może składać się maksymalnie ze 100 plików wejściowych. Generowanie gotowego pliku ePub jest szybkie i dostępne pod przyciskiem Generate w prawym dolnym rogu okna programu. Jeśli nie zmienialiśmy domyślnych ustawień, po poprawnym stworzeniu książki otrzymamy stosowny komunikat, z którego będziemy mogli się przenieść bezpośrednio do folderu zawierającego wygenerowany plik.

Uwaga!
Choć program umożliwia tworzenie plików ePub, co ciekawe nie umożliwia ich wyświetlania, zatem wygenerowany plik będziemy mogli podejrzeć dopiero w innym, zewnętrznym programie. Podczas testów wykorzystywaliśmy FSS ePub Reader.

Ograniczenia!
Darmowa, demonstracyjna wersja programu nakłada na plik wynikowy znak wodny z logo producenta.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Wondershare MePubWondershare MePub 1.0.1.2
Wersja stabilna
13.99 MB | 2016-10-22

Ilość pobrań: 210 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Wondershare MePub