w
googluj
pl

Privacy Eraser Free Portable 6.9.0 Build 4976


Privacy Eraser Free Portable - przenośna wersja darmowego wydania programu Privacy Eraser Free. Nawet bezpłatna wersja pozwala na sprawne usuwanie prywatnych danych, śladów aktywności użytkownika, plików tymczasowych czy tzw. plików-śmieci, przechowywanych przez przeglądarki internetowe, Windows oraz rozmaite aplikacje zainstalowane w systemie. Oprócz tego Privacy Eraser Free posiada moduły służące do niszczenia plików i katalogów, wymazywania wolnej przestrzeni nośnika danych (w celu usunięcia pozostałości po plikach/folderach skasowanych w standardowy sposób), zarządzania wpisami autostartu Windows, deinstalacji programów (również z Windows Store), a także kontrolowania ustawień i dodatków przeglądarki Internet Explorer.

Program oczyści prywatne dane użytkownika oraz zbędne informacje i pliki zgromadzone przez przeglądarki Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera czy Safari. Zakres oczyszczania systemu odnosi się do danych Eksploratora, a także niektórych plików, kluczy rejestru i wrażliwych informacji zapisywanych przez Windows (w tym pliki Prefetch, dzienniki zdarzeń oraz inne dane). Privacy Eraser Free został wyposażony również w zestaw wtyczek odpowiedzialnych za usuwanie danych, które są gromadzone przez zainstalowane aplikacje. Można skorzystać z około 250 wtyczek, poza tym bardziej zaawansowani użytkownicy będą w stanie przygotować własne pluginy dla właściwie dowolnych aplikacji (wtyczki tworzymy bezpośrednio z poziomu programu). W odpowiednich sekcjach narzędzia w łatwy sposób wybierzemy, które z danych systemu, przeglądarek oraz rozmaitych programów mają zostać przeanalizowane i skasowane. Później wystarczy przejść do sekcji Start, po czym uruchomić proces wyszukiwania i usuwania prywatnych śladów czy niepotrzebnych plików. Warto dodać, że można włączyć oczyszczanie z następującym po nim wyjściem z programu albo restartem czy zamknięciem systemu (akcje wykonywane automatycznie).

W ustawieniach Privacy Eraser Free skonfigurujemy m.in. harmonogram automatycznego oczyszczania oraz zasady związane z monitorowaniem przeglądarek internetowych. Ponieważ przeglądarki powinny być zamknięte w trakcie czyszczenia, można zdecydować się na wyświetlanie monitu z pytaniem o ich wyłączenie. Poza tym program jest w stanie samodzielnie zamknąć działające przeglądarki i wykasować wrażliwe/zbędne dane. Ustawienia pozwalają także na zarządzanie zasadami wymazywania wolnej przestrzeni nośnika danych - w wersji Free dostępne jest tylko jednocyklowe nadpisywanie zerami, ale można włączyć dodatkowe wymazywanie wolnego miejsca w MFT czy na woluminach z systemem plików FAT. Nadpisywanie zerami w pojedynczym cyklu to również jedyna opcja (w wersji Free) dla czynności niszczenia plików i katalogów. Oprócz tego wybierzemy pliki, foldery i wpisy rejestru, które mają zostać wykluczone z procesu oczyszczania, aktywujemy automatyczny start Privacy Eraser Free wraz z rozruchem Windows, włączymy automatyczne oczyszczanie po uruchomieniu systemu lub wyjściu z programu, skorzystamy z ukrytego trybu działania narzędzia, zastosujemy minimalizację interfejsu do zasobnika systemowego, a także skonfigurujemy reguły wyświetlania powiadomień i skróty klawiaturowe (również klawisz przejścia w tryb ukryty oraz tzw. Boss Key).

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, tak więc jest całkowicie przenośna i może być używana na różnych komputerach z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Privacy Eraser Free Portable jest elegancki i nowoczesny. Mniej zaawansowani użytkownicy opanują podstawy obsługi programu w krótkim czasie, jednak powinni zachować ostrożność przy zaznaczaniu niezrozumiałych dla nich opcji (żeby nie skasować przydatnych danych). Na wszelki wypadek narzędzie zawiera kartę odpowiedzialną za przywracanie systemu. Poprzez menu Pomoc można otworzyć instrukcję online (dostępna tylko w angielskiej wersji językowej).

Uwaga!
Sposób ustawienia polskojęzycznej wersji interfejsu – klikamy w Settings, w oknie ustawień przechodzimy do sekcji User Interface, dla dostępnej tam opcji Language wybieramy Polish, klikamy w przycisk Apply.

W katalogu wydania Portable znajdziemy program w wersjach 32-bit i 64-bit.

Ograniczenia!
Dostępna jest także wersja Pro narzędzia, oferująca więcej metod bezpiecznego, trwałego niszczenia danych (niszczenie jest możliwe także podczas oczyszczania). Licencję na wersję Pro można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (10 głosów)

Strefa Download programu
Privacy Eraser Free PortablePrivacy Eraser Free Portable 6.9.0 Build 4976
Wersja stabilna
9.2 MB | 2024-07-05
przejdź Wersja instalacyjna Privacy Eraser Free

Ilość pobrań: 3919 | W tym miesiącu: 21 | W poprzednim miesiącu: 28

Komentarze (2)
Privacy Eraser Free Portable
avatararrow
tele02 | 2023.04.20 14:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Programik - jest naprawdę znacznie lepszy, niż 'CCleaner' i 'PrivaZer',
"razem wzięte".
Trzeba tylko mieć pojęcie ... !!!!! ...
Privacy Eraser Free Portable 5.36.0 Build 4488
avatararrow
~pimpeksadełko | 2015.12.30 18:02
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Moim skromnym zdaniem,Troszkę lepszy od CCleanera
Privacy Eraser Free Portable 4.7.2 Build 1729