w
googluj

KryptoMessage Portable 1.0


KryptoMessage Portable – program do szyfrowania wiadomości tekstowych jednym z kilkunastu standardów (TripleDES, Blowfish, TwoFish, Cast128, DES, Ice, Ice2, RC2, RC4, RijnDael, Serpent, Tea, Thin Ice), wykorzystując przy tym algorytmikę bazującą na Haval 256, MD4, MD5, RipeMD-128, RipeMd-160, SHA1, SHA256, SHA384, SHA512 lub Tiger. W praktyce otrzymujemy więc do dyspozycji liczne kombinacje, a w efekcie trudne do złamania treści, którymi w bezpieczny sposób możemy wymieniać się z innymi osobami (aplikacja pozwala zarówno na szyfrowanie, jak i odczyt zaszyfrowanych wiadomości, po podaniu odpowiednich parametrów rozkodowywania).

Jedną z głównych zalet aplikacji jest prostota jej obsługi. Po uruchomieniu od razu wyświetlane jest okno, w którym można wprowadzać tekst. Powyżej dostępne są opcje związane z szyfrowaniem, które można edytować w dowolnej chwili (również po wpisaniu tekstu lub w trakcie). Szyfrowanie następuje po uzupełnieniu wszystkich okienek konfiguracyjnych (w tym szyfrującej frazy) i wybraniu opcji Encrypt. Deszyfracja przebiega analogicznie po wybraniu kolejnego przycisku. W obydwu przypadkach tekst wynikowy zostaje wyświetlony w głównym oknie i zastępuje wcześniej wprowadzoną treść.

Program należy pochwalić za szybką i bezproblemową pracę oraz interfejs, którego prostota zachęca do korzystania. Warto dodać, iż podczas pracy z polem edycji tekstu, dostępne są podstawowe narzędzia z nim związane – kopiowanie oraz wklejanie; nie ma więc konieczności ręcznego przepisywania treści do zaszyfrowania czy odczytu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
KryptoMessage PortableKryptoMessage Portable 1.0
Wersja stabilna
1.63 MB | 2015-11-03
przejdź Wersja instalacyjna KryptoMessage

Ilość pobrań: 115 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
KryptoMessage Portable