w
googluj

NoVirusThanks Stream Detector Portable 1.1.0.0


NoVirusThanks Stream Detector Portable (przenośna wersja, niewymagająca instalacja)– program do skanowania dysków z systemem plików NTFS pod kątem strumieni ADS, które często wykorzystywane są jako nośnik informacji dla szkodliwego oprogramowania. Aplikacja pozwala nie tylko wyszukać takie elementy, ale dodatkowo wyświetla o nich kilka podstawowych informacji, pozwala wyszukać dodatkowe w Sieci, a same strumienie usunąć (pojedynczo lub wszystkie jednocześnie). To ciekawe narzędzie, które może stanowić uzupełnienie programu antywirusowego w komputerze.

Obsługa jest prosta, dzięki czemu cały program z powodzeniem może być wykorzystywany również przez osoby mniej doświadczone. Aby wyszukać strumienie ADS, należy w pierwszym kroku wybrać odpowiednią partycję, a następnie uruchomić skanowanie. Nawet, jeśli dysponujemy szybkim dyskiem SSD o niewielkiej pojemności, należy przygotować się na dobrych kilka minut pracy algorytmu. Na szczęście kolejno wyszukiwane elementy wyświetlane są na bieżąco na liście, zatem łatwo o ich bieżącą analizę i ewentualne odrzucenie strumieni, które wcale nie są szkodliwe, a zostały wyszukane, ponieważ spełniły wymagania algorytmu.

Kiedy lista jest już zapełniona (warto dodać, iż skanowanie można w dowolnym momencie przerwać), klikając prawym przyciskiem myszy na dowolnym elemencie, mamy możliwość wybrania jednej z kilku opcji, w tym wyświetlenia szczegółów lub usunięcia. Bezpośrednio w tabeli wyników znajdziemy zaś pełną ścieżkę dostępu do danego elementu, a także informację o typie i zawartości. Strumienie automatycznie wykryte jako szkodliwe, podświetlane są na czerwony kolor. W programie dostępny jest także eksport wyników wyszukiwania w formie pliku LOG.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
NoVirusThanks Stream Detector PortableNoVirusThanks Stream Detector Portable 1.1.0.0
Wersja stabilna
1.54 MB | 2016-02-24
przejdź Wersja instalacyjna NoVirusThanks Stream Detector

Ilość pobrań: 145 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
NoVirusThanks Stream Detector Portable