w
googluj

Music Collection Portable 3.5.0.0


Music Collection Portable (przenośna wersja) to rozbudowany program do katalogowania swoich zbiorów muzycznych. Pozwala nie tylko wprowadzać nowe wpisy ręcznie (na przykład podczas tworzenia opisu dla płyt przechowywanych poza komputerem, np. winylowych), ale także automatycznie generować większość elementów biblioteki, skanując w tym celu foldery z muzyką na dysku. Poza informacjami typowymi dla biblioteki muzycznej, aplikacja pozwala również przeglądać kilka ciekawych statystyk, na przykład procentowy rozkład lat, w których powstały albumy z naszej biblioteki.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani ręcznym stworzeniem bazy, działanie w aplikacji sprowadza się do wpisywania kolejnych danych wykonawców, utworów i albumów do wygodnych w obsłudze kreatorów. Z pewnością częściej jednak po program sięgną osoby zainteresowane automatycznym stworzeniem biblioteki na podstawie utworów z dysku – wówczas wystarczy wybrać odpowiednią ścieżkę poszukiwań w kreatorze dodawania mediów, a po wyszukaniu albumów (które może zająć kilka minut), zaznaczyć wszystkie katalogi i dodać je do kolekcji.

Do wad programu można zaliczyć wygląd jego interfejsu. Jest on co prawda czytelny, jednak jak na dzisiejsze standardy, nie odznacza się szczególną nowoczesnością. Widać to szczególnie w przypadku prezentacji danych na wykresach oraz samej liście katalogów w lewej części okna. Niedopatrzeniem jest również bardzo niska rozdzielczość grafik okładek albumów – szczególnie w widoku nakierowanym właśnie na wybór albumu po okładce przeszkadza to najbardziej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Music Collection PortableMusic Collection Portable 3.5.0.0
Wersja stabilna
7.7 MB | 2022-04-05
przejdź Wersja instalacyjna Music Collection

Ilość pobrań: 225 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Music Collection Portable
avatararrow
tele02 | 2015.11.09 20:56
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Co ten program ma do bezpieczeństwa ?!.
Powinien raczej trafić do działu MULTIMEDIA.
Music Collection Portable 2.2.0.0