w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 156
Wszystkich postów: 904513
Wszystkich tematów: 127586

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6749 dni

Music Collection 3.3.2.1


Music Collection to rozbudowany program do katalogowania swoich zbiorów muzycznych. Pozwala nie tylko wprowadzać nowe wpisy ręcznie (na przykład podczas tworzenia opisu dla płyt przechowywanych poza komputerem, np. winylowych), ale także automatycznie generować większość elementów biblioteki, skanując w tym celu foldery z muzyką na dysku. Poza informacjami typowymi dla biblioteki muzycznej, aplikacja pozwala również przeglądać kilka ciekawych statystyk, na przykład procentowy rozkład lat, w których powstały albumy z naszej biblioteki.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani ręcznym stworzeniem bazy, działanie w aplikacji sprowadza się do wpisywania kolejnych danych wykonawców, utworów i albumów do wygodnych w obsłudze kreatorów. Z pewnością częściej jednak po program sięgną osoby zainteresowane automatycznym stworzeniem biblioteki na podstawie utworów z dysku – wówczas wystarczy wybrać odpowiednią ścieżkę poszukiwań w kreatorze dodawania mediów, a po wyszukaniu albumów (które może zająć kilka minut), zaznaczyć wszystkie katalogi i dodać je do kolekcji.

Do wad programu można zaliczyć wygląd jego interfejsu. Jest on co prawda czytelny, jednak jak na dzisiejsze standardy, nie odznacza się szczególną nowoczesnością. Widać to szczególnie w przypadku prezentacji danych na wykresach oraz samej liście katalogów w lewej części okna. Niedopatrzeniem jest również bardzo niska rozdzielczość grafik okładek albumów – szczególnie w widoku nakierowanym właśnie na wybór albumu po okładce przeszkadza to najbardziej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Music CollectionMusic Collection 3.3.2.1
Wersja stabilna
7.56 MB | 2020-11-05
przejdź
Music Collection Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 278 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Music Collection