w
googluj

Siren 3.14


Siren to rozbudowany program do masowej edycji nazw plików według dowolnie stworzonych szablonów. Przyda się w szczególności osobom, które lubią porządek w plikach swojej biblioteki (zarówno muzycznej, fotograficznej, filmowej czy też jakichkolwiek innych dokumentach). Aplikacja pozwala stworzyć interesujący nas szablon nazewnictwa, dzięki któremu za przyciśnięciem jednego przycisku, możliwe będzie automatyczne zmienienie nazw dowolnie dużych grup plików w obrębie jednego folderu.

Wśród dostępnych opcji znajdziemy możliwość wykorzystania metadanych plików, jak również ręcznie wprowadzanych tekstów czy kolejnych numerów. W praktyce pozwoli to na przykład zmienić nieczytelne nazwy zdjęć z wakacji pod postacią „img_001”, „img_002” na dużo bardziej przystępną formę, taką jak na przykład „Wakacje nad morzem - 2015 - Zdjęcie 001”. Jest to szczególnie przydatne również wtedy, kiedy lubimy robić porządki w bibliotece (choćby tej zdjęciowej), a chcielibyśmy uniknąć luk w numerach kolejnych zdjęć - ponowne użycie aplikacji pozwoli również w kilka chwil zmienić wszystkie nazwy plików, by zachować ciągłość ich numerów.

Aby skorzystać z programu, wystarczy po uruchomieniu wskazać aplikacji folder, którego pliki chcemy edytować. Odbywa się to z poziomu menu eksploratora w lewej części. Samo tworzenie schematu nazewnictwa polecamy na początku wykonywać przy użyciu wygodnych kreatorów (wskazujemy interesujące nas opcje na rozwijanych listach, a aplikacja samodzielnie tworzy odpowiednią formułę). W przyszłości, kiedy będziemy już swobodniej poruszać się po odpowiednich znacznikach nazewnictwa, możliwe jest również ręczne wprowadzanie reguł w formie tekstowej z pominięciem kreatorów.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SirenSiren 3.14
Wersja stabilna
3.49 MB | 2015-06-27

Ilość pobrań: 139 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Siren