w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 500
Wszystkich postów: 937841
Wszystkich tematów: 138397

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

Mediapurge 7.25


Mediapurge to program do porządkowania biblioteki plików multimedialnych. Jego działanie skupia się wokół znajdowania duplikatów plików, grupowej zmianie ich nazewnictwa według ustalonych szablonów (również na podstawie tagów, np. ID3 w przypadku utworów muzycznych MP3) oraz edycji tych tagów. Działanie zostało oparte o rozwiązanie zbliżone do kreatora, dzięki czemu użytkownik po pierwsze ma dużo mniejsze szanse zagubić się w ustawieniach (których na niektórych etapach jest tutaj sporo), a po drugie nie ominie żadnej opcji, która jest niezbędna do działania.

Aby skorzystać z programu, wystarczy po uruchomieniu wykonać kilka prostych czynności, zgodnie z prezentowaną cały czas na ekranie instrukcją. W pierwszym kroku konieczne będzie wybranie funkcji, później jej szczegółowej wersji, a dalej plików, które chcemy edytować oraz dodatkowych funkcji konfiguracyjnych. W dowolnej chwili wybrane działanie można anulować i wybrać inną z opcji, jeśli kliknięto ją przypadkiem. Bardzo wygodna, w przypadku zmiany nazewnictwa plików według szablonów, okazuje się opcja podglądu efektu tego działania, dzięki czemu użytkownik nie musi „w ciemno” przewidzieć jak w praktyce zadziała dana opcja.

Warto zwrócić uwagę, iż funkcja wyszukująca duplikaty plików, w przypadku utworów muzycznych jest dość zaawansowana, bowiem nie bazuje jedynie na nazwie pliku oraz metadanych, ale „wsłuchuje się” w nagranie, aby dokonać rzeczywistego porównania nagrań. Jak sugeruje producent, funkcja ta działa równolegle na wielu rdzeniach procesora komputera, aby maksymalnie przyśpieszyć ten proces.

Uwaga!
Podczas instalacji warto zwrócić uwagę na ostatni krok kreatora, który stara się „złapać” użytkownika na dokonaniu darowizny. Aby tego uniknąć, należy wybrać opcję „Sorry, no donation yet”.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
MediapurgeMediapurge 7.25
Wersja stabilna
5.61 MB | 2023-11-18

Ilość pobrań: 225 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Mediapurge