w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 152
Wszystkich postów: 904513
Wszystkich tematów: 127586

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6749 dni
pl

Alfa eBooks Manager Lite 6.4.1.0


Alfa eBooks Manager Lite – program do zarządzania kolekcją książek, zarówno papierowych, jak i elektronicznych (ebooków). Udostępnia szereg narzędzi pozwalających szczegółowo opisywać wszystkie posiadane egzemplarze, aby w przyszłości sprawniej poruszać się po półkach lub plikach swojego archiwum i łatwiej odszukiwać interesujące nas pozycje. Poza licznymi polami opisującymi każdą książkę, mamy tutaj możliwość dzielenia ich na kategorie chociażby ze względu na autorów czy gatunku. W połączeniu z opcją wystawiania przeczytanym książkom oceny, umożliwi to później łatwiejsze dobieranie literatury, którą na przykład chcemy wypożyczyć znajomemu, wpisując się w jego gust.

Aplikacja pomimo rozbudowanych możliwości jest prosta w obsłudze. Wynika to między innymi z ciekawie zorganizowanego interfejsu, który podzielony jest na kilka paneli, w których z kolei na kilka sposobów można zmieniać widoki (dostępnych jest na przykład wiele rodzajów wyświetlania okładek książek na wirtualnej półce). Częściowo na komfort wpływa również dobrze zrealizowane tłumaczenie interfejsu, gdzie tylko w nielicznych i mniej istotnych fragmentach można dopatrzeć się błędów.

Ogólnie korzystanie z aplikacji na co dzień sprowadza się do dodawania kolejnych pozycji do biblioteki przy pomocy wbudowanego kreatora. Do uzupełnienia jest multum informacji, poczynając od tak oczywistych jak dane autora czy wydawcy, na tagach opisujących daną książkę czy też grafikach okładki w różnych rozdzielczościach kończąc. Na plus należy zaliczyć fakt, iż bezpośrednio po instalacji programu, w naszej bibliotece znajduje się kilkanaście książek różnych autorów i gatunków, ze szczegółowo uzupełnionymi metrykami. Pozwoli to dużo szybciej zapoznać się z możliwościami aplikacji i opcjami, jakie można wykorzystać podczas dodawania nowych elementów do biblioteki.

Spolszczenie!
Aby ustawić polski język interfejsu aplikacji, na pasku narzędzi należy wybrać Tools, następnie Options..., a potem z rozwijanej listy przy pozycji Language wybrać Polski. Zmiany zostaną zastosowane dopiero po ponownym uruchomieniu programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Alfa eBooks Manager LiteAlfa eBooks Manager Lite 6.4.1.0
Wersja stabilna
23.66 MB | 2016-10-09

Ilość pobrań: 309 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Alfa eBooks Manager Lite