w
googluj
pl

VinylManager 1.18.1


VinylManager – prosty program do zarządzania kolekcją posiadanych winylowych płyt z muzyką. W praktyce może się również sprawdzić do zapisania informacji o nagraniach na kasetach oraz płytach CD. Stanowi dobrą propozycję dla wszystkich osób, które cenią sobie nieskomplikowane i skuteczne, a przy tym proste w obsłudze aplikacje. Program spisuje się poprawnie i po chwili przyzwyczajenia łatwo go obsługiwać, jednak nie ulega wątpliwości, iż od strony wizualnej nie jest on, jak na obecne standardy, szczególnie atrakcyjny.

Uzupełnianie kolejnych pozycji należy rozpocząć od utworzenia nowej kolekcji i zapisania jej na dysku w dowolnej lokalizacji. Od tego momentu możliwe jest wskazywanie kolejnych albumów. Wszystkie te operacje wykonujemy z poziomu opcji w górnym menu (momentami nie jest to najwygodniejszy sposób). Na szczęście istnieje również opcja korzystania ze skrótów klawiaturowych. Dodając nowe pozycje do kolekcji, domyślnie jesteśmy zmuszeni do samodzielnego uzupełnienia wszystkich informacji o płycie i artyście. Istnieje również alternatywny sposób, który zakłada skorzystanie z usług serwisu Discogs. Wiąże się to natomiast z koniecznością zalogowania się w serwisie i podania odpowiednich danych (uzupełnimy je bezpośrednio z ustawień).

Generalnie program działa sprawnie, choć można doszukać się drobiazgów, które mogły zostać rozwiązane lepiej – jednym z nich jest konieczność anulowania przyciskiem okienek, które wyświetlimy przypadkowo (skorzystanie z zamknięcia okna przy pomocy symboli „X” nie zawsze działa poprawnie). Aplikacja cierpi też na typowe wady dla narzędzi korzystających z języka Java – stosunkowo powolne reagowanie na polecenia użytkownika, są to jednak drobnostki, które przy tak prostym programie spełniającym w końcu swoje zadanie, nie powinny być dla użytkowników istotnymi wadami.

Spolszczenie!
• Język polski interfejsu należy ustawić z poziomu menu Actions, Preferences..., General, Language. Nie jest konieczne ponowne uruchomienie programu.
• Tłumaczenie dotyczy tylko języka interfejsu. Instrukcja do programu pozostaje anglojęzyczna.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
VinylManagerVinylManager 1.18.1
Wersja stabilna
13.72 MB | 2018-05-03

Ilość pobrań: 66 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
VinylManager