w
googluj

Picturesqe 2.0.0.15


Picturesqe – interesujący program do oceniania i katalogowania dużych kolekcji fotografii, który pomaga automatycznie wybrać najlepsze ujęcia. Wykorzystywana jest w tym celu sztuczna inteligencja, która w wyniku uczenia maszynowego analizuje dotychczasowe decyzje użytkownika w trakcie wybierania najlepszych zdjęć i na tej podstawie podsuwa własne propozycje, najpewniej coraz dokładniejsze wraz z upływem czasu i podejmowaniem kolejnych decyzji przez użytkownika. To nietypowe i nowatorskie podejście, które w założeniu będzie potrafiło skrócić czas, poświęcany dotychczas na całkowicie ręczne wybieranie najlepszych ujęć z dużych zbiorów zdjęć. Ufając automatyce aplikacji, możliwe będzie znaczne ułatwienie tego procesu.

Aplikacja cechuje się świetnie wyglądającym interfejsem, który mógłby stanowić wzór dla wszystkich innych programów tego typu. Panuje tu wystarczający minimalizm, a wszystkie przyciski wyglądają po prostu ładnie, przez co korzystanie z aplikacji jest przyjemne. Jednocześnie, przynajmniej w wersji, która dostępna jest w chwili naszych testów, trudno uznać program za całkowicie intuicyjny – postawienie pierwszych kroków podczas pracy jest wykonywanie nieco po omacku. Producent nie zdecydował się dostarczyć do aplikacji instrukcji, zaś znajdujące się obecnie informacje na stronie są niewystarczające.

Mimo to ostatecznie udaje się zaimportować foldery przy użyciu lewego panelu, a przeglądać zdjęcia wraz z możliwością oceny na środkowym widoku, gdzie możemy zmieniać rozmiar miniatur oraz wyświetlać histogramy. Prawa część ekranu to widok szczegółów. Obydwa boczne panele można w razie potrzeby ukryć. Mały minus należy się za momentami wolne funkcjonowanie – aplikacji zdarza się „złapać zawias”.

Wymagania!
• Do instalacji i działania programu konieczne jest połączenie z Internetem.
• Aby korzystać z programu, niezbędne jest założenie darmowego konta użytkownika (rejestracja przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wymaga potwierdzenia konta poprzez link wysyłany drogą mailową na podany adres).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PicturesqePicturesqe 2.0.0.15
Wersja stabilna
0.41 MB | 2016-08-22

Ilość pobrań: 144 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Picturesqe