w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 480
Wszystkich postów: 927674
Wszystkich tematów: 135674

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7748 dni
pl

FontViewOK 8.41


FontViewOK to darmowy program do obsługi czcionek systemowych. Program cechuje się prostym interfejsem (dostępnym jedynie w językach angielskim i niemieckim), jest łatwy w użytkowaniu, nie wymaga instalacji i działa szybko w każdym systemie z rodziny Windows.

Pomimo tego, iż domyślnie w systemie mamy dość spory wybór czcionek, najczęściej korzystamy zaledwie z kilku. Nic dziwnego, jeśli tworzymy dokumenty do szkoły, pracy, na uczelnię - stosowanie w nich egzotycznych krojów może nie podobać się osobom, które będą je czytały. Jednakże instalowanie interesujących czcionek, które gdzieś zauważyliśmy (np. w grze komputerowej), nie wymaga dużo wysiłku, o ile odpowiedni plik łatwo znajdziemy - choćby na stronach w Internecie, poświęconych temu zagadnieniu. Z FontViewOK zarówno instalacja, jak i usuwanie oraz przegląd czcionek jeszcze bardziej ułatwia te czynności.

Po rozpakowaniu i uruchomieniu programu pojawia się prezentacja czcionek w kolejności alfabetycznej, zgromadzonych w systemie. Można zmienić treść tekstu, jego rozmiar, ustawić pogrubienie, kursywę, podkreślenie, przekreślenie, a także kolor napisu i tła. Przegląd może się odbywać w jednym całym oknie lub podzielić je na dwie części. Wyświetlony tekst prezentujący czcionki można wydrukować. Ponadto możliwy jest również przegląd czcionek z innego dowolnego folderu. Po dodaniu lub usunięciu pliku z czcionką wystarczy odświeżyć okno programu, zmiany są natychmiast uwzględnione.

Nazwy przeglądanych fontów, a także wpisywany na próbę tekst można wykorzystać jako hasło wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej - wystarczy kliknąć na to hasło w oknie aplikacji. Lista propozycji znajduje się pod głównym paskiem menu i można ją wyłączyć, jeśli nie widzimy potrzeby korzystania z tej funkcji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (24 głosów)

Strefa Download programu
FontViewOKFontViewOK 8.41
Wersja stabilna
0.32 MB | 2024-04-11

Ilość pobrań: 1907 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (2)
FontViewOK
avatararrow
~mixx | 2012.07.08 21:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
zdecydowanie lepszy jest nexus font, na dodatek tez free oraz z interfejsem pl :)
FontViewOK 3.12
avatararrow
~Ryszard | 2011.07.12 11:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dla maniaków czcionek w sam raz :)