w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 489
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

Acute Font Report Lite 1.4


Acute Font Report Lite to darmowy program pozwalający zasięgnąć wyjątkowo szczegółowych informacji o zainstalowanych w systemie czcionkach TrueType i OpenType oraz przetestować ich możliwości. Jest wygodnym narzędziem umożliwiającym szybką weryfikację wyglądu danego kroju oraz jego dostosowania do polskich znaków diakrytycznych.

Program pozwala ręcznie wprowadzić tekst-szablon, którego treść będzie wyświetlana z wykorzystaniem każdej kolejnej wybranej z listy czcionki. Przy pierwszym uruchomieniu należy je jednak zaimportować z zewnętrznych plików lub uruchomić automatyczne wyszukiwanie zainstalowanych czcionek na komputerze (proces ten jest bardzo szybki i znajduje setki plików w kilka sekund). Listę możemy przeglądać odczytując z niej ścieżkę, w której zainstalowany dany krój pisma. Po kliknięciu wybranej pozycji, w oknie powyżej listy wyświetlone zostaną szczegóły wybranej czcionki: między innymi jej pełna nazwa, proporcje czy obsługiwane zakresy standardu UNICODE. Jednocześnie kolejny fragment okna wyświetla wpisany przez nas wcześniej szablon tekstu, pokazując styl danego kroju. Wśród możliwości edycyjnych znajduje się opcja pogrubienia oraz wprowadzenia kursywy do napisu, a także płynnie zmienianie jego rozmiaru.

Jedynym mankamentem programu może okazać się sposób wprowadzania tekstu, który wyświetlany jest jako testowy napis. Świetnym rozwiązaniem jest pamięć, dzięki której nie musimy wpisywać go za każdym razem po zmienianiu czcionki, jednak z drugiej strony duży wygodniej byłoby móc edytować jego treść z poziomu okna, w którym jest wyświetlany, bez konieczności wybrania odpowiedniej opcji w menu (a więc wykonania kilku dodatkowych kliknięć myszą). Nie jest to jednak wada, przez którą program należało by uznać za niepraktyczny.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Acute Font Report LiteAcute Font Report Lite 1.4
Wersja stabilna
1.49 MB | 2016-07-30

Ilość pobrań: 195 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Acute Font Report Lite