w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 195
Wszystkich postów: 905145
Wszystkich tematów: 127804

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7239 dni

Scanahand 6.0


Scanahand – interesujący program do tworzenia własnych czcionek z pisma odręcznego lub stworzonych tabletem graficznym na ekranie komputera. Pozwala uzyskać niepowtarzalne efekty, również podczas tworzenia rodzimych tekstów – aplikacja uwzględnia znaki diakrytyczne wielu języków, w tym polskiego. Obsługa jest bardzo prosta i została podzielona na trzy główne etapy w swego rodzaju kreatorze. Ostatnią fazą może być instalacja czcionki w systemie, by korzystać z niej na w przykład w dowolnym edytorze tekstu.

Jak zostało wspomniane na wstępie, stworzenie nowej, własnej czcionki nie będzie tu dla nikogo kłopotem, bowiem cały proces uproszczono i podzielono na trzy etapy. W pierwszym należy wydrukować szablon, w którym uzupełnimy litery pisma odręcznego (można również samodzielnie zadbać o wirtualną drukarkę, by uzyskać plik PDF, a następnie uzupełnić litery przy użyciu ekranu dotykowego czy tabletu graficznego). Wraz z pierwszym wydrukiem automatycznie dołączona zostanie instrukcja, gdzie w formie przykładów zaprezentowane są poprawne i błędnie stworzone znaki (zaleca się na przykład stosowanie do znaczników, by zachować odpowiednie proporcje znaków).

Kiedy uzupełnimy wszystkie znaki, konieczne będzie wskanowanie dokumentu, by program mógł odczytać nasze pismo. Na tym etapie można również wczytać dokument z pliku, jeśli wcześniej korzystaliśmy z metody elektronicznego uzupełniania znaków. Kiedy wszystko zostanie przeanalizowane (niestety ten proces jest stosunkowo czasochłonny), wyświetlone zostanie okienko, w którym można samodzielnie przetestować nową czcionkę oraz zmienić parametry rozstrzelenia znaków. Dostępną na końcu opcją jest instalacja czcionki w systemie, aby korzystać z niej w przyszłości.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Wymagania!
Teoretycznie, aby skorzystać z programu niezbędna jest drukarka i skaner. Alternatywnie można jednak we własnym zakresie zasymulować drukarkę (korzystając na przykład z BullZip PDF Printer), aby potem elektronicznie uzupełnić znaki czcionki i wczytać gotowy plik z dysku.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ScanahandScanahand 6.0
Wersja stabilna
10.14 MB | 2017-09-29

Ilość pobrań: 77 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Scanahand