w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 548
Wszystkich postów: 946476
Wszystkich tematów: 141310

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7836 dni

Font Viewer 2.0


Font Viewer to świetny program do podglądu wszystkich czcionek zainstalowanych w systemie na przykładzie własnoręcznie wprowadzonego tekstu. Jednocześnie wyświetlanych jest kilkanaście kolejnych czcionek z listy w kilku kombinacjach formatowania (normalny, pogrubienie, kursywa, pogrubienie z kursywą) w rozmiarze i kolorystyce, którą samodzielnie wybierzemy (kolor tła i kolor samej czcionki). Ponieważ zamiast nazwy czcionki, jak często ma to miejsce we wszystkich edytorach tekstu, można tu wyświetlić dowolną treść, program staje się bardzo użytecznym dopełnieniem edytorów tekstu dla wszystkich osób często tworzących dokumenty z wieloma czcionkami – kilka szybkich ruchów pozwoli nam szybko przejrzeć ostateczny wygląd napisu w danym kroju bez konieczności ręcznego zmieniania czcionek z listy.

W praktyce rozwiązanie to okaże się wygodne również do sprawdzenia, czy dany krój oferuje poprawnie stworzone polskie znaki diakrytyczne (czy też inne specyficzne dla innych języków). Ponownie wystarczy wpisać w okienko interesującą nas treść (zawierającą polskie „ogonki”), a następnie przejrzeć listę wyników, analizując otrzymany efekt. Wszystkie czcionki, które nas zainteresują możemy zaznaczyć (w konkretnym formatowaniu, np. pogrubionym), a automatycznie przekopiują się one na prawy panel boczny, skąd będziemy mieć do nich szybszy dostęp i możliwość łatwiejszego zapisania (program oferuje eksport informacji o wybranych czcionkach).

Na koniec warto dodać, iż program działa błyskawicznie i naszym zdaniem nie ma wad – z czystym sumieniem można go polecić każdemu, kto nie raz stanął przed wyborem odpowiedniej czcionki do atrakcyjnego dokumentu czy prezentacji, a dostępny w edytorach sposób podglądu okazał się niewystarczający.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Font ViewerFont Viewer 2.0
Wersja stabilna
0.4 MB | 2015-09-25

Ilość pobrań: 398 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Font Viewer